Riita jatkuu niin kauan kun kapitalisti ja vasemmistolainen omistavat samalla alueella niin se on aina ollut! Kumpi luovuttaa vai pitääkö luoja siitä huolen?
Eletään vaan kerran vaikka piruuttaan..
MATHILDEDAL
9
703
Vastaukset
- rupiset polvet
Perseestä ainakin juurkkoiset ja kivenlokareita täynnä ollet maastopolut. Mllä helvetin jakineilla nistä selviää kaatumatt???
Voisko joku maastorata joskus olla jotain muuta kuin extremeä? - matildedalin kivet
Eiköhän joku vihellä pelinpoikki tämän ent.autokauppiaan kohdalla.Myy ensin tontin ja sitten vetää oikeuteen...
- veronmaksajilta vied
kai ne on molemmat ovat ostaneet arsenalin "roistoilta ilmaiseksi" ja tappelevat sen takia? eipä nuo paljon maksaneet eivätkä ainakaan lahjaveroa!
(hinnat melkoisia ostohintaan nähden)
ISOJAKO kävi ja valtion rahoilla mällätään...
...pankkikriisin jälkimainenkeja! (rosvoamista!) - ökysika
olli rehti,epärehti.tämän lisänimen se mulkku ansaitsi jo autokauppiaana.varsinainen sarvikuono ihmiseksi.ei ihme jos on riitoja,ne eivät tule koskaan loppumaan,jollei lehti myy alueitaan.kuka siltä sitten jotain uskaltaa ostaa,onkin jo toinen juttu.
- se siitä sitten
Nyt on venesatamat kaupan. 1,2milj ja risat...
Teijosta piti tulla Salon talousalueelle menestyvä ja tukeva matkailu, mökki ja teollisuusalue. No 10v myöhemmin asiat taitavat olla huonommin kuin koskaan.. - siivellä..
yksi rakentaa ja kylänväki on siivellä,vai??
näin yleensä muissakin ruukeissa(billnäs,fiskars) ym.
hillot liikenteeseen.. - suohelmeri
Jokaisessa "kylässä" näkyy olevan yksi ikävä kiinteistöihminen ja hän tekee muille kiusaa joka asiassa.
- rtyuioo
http://salonseudunasunnot.net/lisatiedot.php?id=100000024324
Nyt myynnissä sitten helahoito, taisi eläkepäivät alkaa kiinnostamaan enemmän. - kummaa väkeä
"yksi yksin tappelee",erikoista? yleensä riitajutuissa on aina vähintään kaksi...
..outoa porukkaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?553163Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n552349Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä302306Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari882249Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa1082156Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh721872Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971623Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http601389Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1421352Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian1811263