toivottavasti ymmärrätte katua

AlienIndie

Alien Niuvanniemestä terve (on muuten mainettaan parempi paikka).Toivottavasti NYT ymmärrätte katua kaikkea minulle sanomaanne ja tekemäänne kun tiedätte, mihin se oli johtamassa. Koska faktahan on että teidän se syy olisi ollut jos jotain olisi oikeasti tapahtunut. (turha siteerata mitään "oikeusoppineita" jotka väittäisivät muuta koska niitä ei kiinnosta faktat vaan juridiikka ja sen ne myöntävät itekin). Jos ette kykene tätä faktaa tunnustamaan todistatte viimeistään siinä vaiheessa kaikelle maailman medialle olevanne älyllisesti jälkkeenjääneitä, ja jos ette kykene katumaan omaa erittäin merkittävää roolianne tapahtumien kulussa, todistatte viimeistään siinä vaiheessa kaikelle maailman medialle olevanne täysiä psykopaatteja.

Tulin vain kirjoittamaan tämän, en aio vastailla koska tiedän kuitenkin, että mitä te olette, enkä aio tuhlata enää jatkossa aikaani täällä rähinöintiin ollenkaan.

13

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TervaTulo

      Oletko sinä poika päässyt viisastumaan? Kun kirjoitustyylisi ja kieli on muuttunut viimeisimmästä!

    • Kaikki_vaikuttaa

      Aloitusviesti ja sen tyyli aiheutti taas lykkäystä mahdolliseen vapautumiseen Niuvanniemestä.

      • AlienIndie

        Ei aiheuta. Tämä ei ole mikään 1900-luvun alkuvuosikymmenten tyylinen hullujenhuone, vaan tieteellisesti johdettu parantola, ja se että teidän aiheuttamanne henkinen ylikuormitus aiheutti minun väkivalta-ajatukseni on tieteellisesti todistettu. Voin postittaa kopion mielentilatutkimuksen loppulausunnosta jos haluat.


      • siitävaan
        AlienIndie kirjoitti:

        Ei aiheuta. Tämä ei ole mikään 1900-luvun alkuvuosikymmenten tyylinen hullujenhuone, vaan tieteellisesti johdettu parantola, ja se että teidän aiheuttamanne henkinen ylikuormitus aiheutti minun väkivalta-ajatukseni on tieteellisesti todistettu. Voin postittaa kopion mielentilatutkimuksen loppulausunnosta jos haluat.

        Voit laittaa skannauksen johonkin palvelimeen ja antaa linkin. Lausunto lienee julkinen joten asialle ei ole estettä.
        En oikein usko että tutkineet psykiatrit olisi perustellut päätöstään sivullisten aiheuttamalla henkisellä kuormituksella.


      • AlienIndie
        siitävaan kirjoitti:

        Voit laittaa skannauksen johonkin palvelimeen ja antaa linkin. Lausunto lienee julkinen joten asialle ei ole estettä.
        En oikein usko että tutkineet psykiatrit olisi perustellut päätöstään sivullisten aiheuttamalla henkisellä kuormituksella.

        Mistä sä oikein puhut? Mitä päätöstä pitäisi perustella? Olen hoidossa vain koska olen sen tarpeessa tällä hetkellä, täällä on myöskin ihmisiä jotka eivät ole olleet tekemisissä rikosten kanssa tai ole sekaisin kuin seinäkellot, kehitysvammaisia ja dementoituneita vanhuksia ja masentuneita ja syömishäiriöisiä.

        Mutta se nyt on ihan fakta että tätä paikkaa ei johdeta mielivaltaisesti kuten 1900-luvun alkuvuosikymmeninä, eikä tänne joudu jäämään yhtään pidemmäksi aikaa kuin se on henkilön itsensä kannalta tarpeen. "Väärät" mielipiteet jostain asiasta eivät ole sairautta.


    • keukeu_hekoheko

      En mää ymmärrä katua.. Se on niin ahdas ja nopeusrajoituskin on niin alhainen, kaikki tungetaan sen varteen ja känniääliöt aina ovat könyämässä pitkinpoikin sitä katua... Moottoritie on pop!

    • evvk-

      "Tulin vain kirjoittamaan tämän, en aio vastailla koska tiedän kuitenkin, että mitä te olette, enkä aio tuhlata enää jatkossa aikaani täällä rähinöintiin ollenkaan."

      Joopa joo, leipäläpi umpeen...kiitos ja näkemiin.

    • sussu117

      Onko aloittaja oikeasti AlienIndie vai trollaako joku?

      • JärkiKäteen

        Ei hullujenhuoneelta pääse nettiin Allun tapaunen seko.


    • kysynvaan

      Eräs tuttavani sai vankeustuomion, koska hänet vasikoitiin. Ei siksi, että hän oli tehnyt rikoksen. Kerran hän joutui myös vankilaan, koska hänen kaverinsa ei suostunut maksamaan hänen sakkojaan. Onko tämä ajatusmalli mielestäsi oikein?

      • AlienIndie

        Öö. Ei? Periaatteessa. Riippuu tietysti kovasti siitä, millaisia rikoksia oli tehnyt, suomessahan valtiovaltaa kohtaan kohdistetut rikokset ovat ankarammin rangaistavia kuin yksilöiden fyysiseen ja henkiseen koskemattomuuteen ja itsemääräämisoikeuteen kohdistuvat.


    • AlienIndie-Fani

      AlienIndie <3

      Toivottavasti pääset pian pois Niuvanniemestä.

      • kjvjhvchvjv

        Ei pääse.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      83
      1332
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      50
      959
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      368
      791
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      142
      749
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      689
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      121
      684
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      625
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      612
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      594
    Aihe