Nikonin p7xxx-sarjan kompaktista automaattinen linssinsuojus rikki. Peittää puolet linssistä, ei mene kiinni, auki saa työntämällä mutta ei pysy.
Mitähän tuollaisen korjaus maksaisi? Onko kenelläkään tietoa/kokemuksia? Sen verran kallis kamera, että mielellään korjaisi jos hinta on suht järjellinen.
(vian syy: käyttö väärissä olosuhteissa ja sen jälkeen väärät paikkausyritykset, mutta en se minä ollut!)
Kameran huolto, hinta?
5
2525
Vastaukset
- automaattinen
Ei kannata korjata. Hanki uusi piraattimalli.
Laitoin Panaan tuollaisen
http://www.digitaltoyshop.co.uk/Auto_lens_cap_Panasonic_Lumix_DMC-LX5_t2168_6243 - Kysy-arvio
JAS-tekniikasta.
Voi olla että kannattaakin korjata, kamera on kuitenkin hyvä.- kamerakuntoon
Antaako ne oikeasti arvioita? Siis muuten kuin lähettämällä kamera sinne ja maksamalla 43 euroa? Luulisi, että tuo on sen verran palikka-vika, että se korjataan vaihtamalla tietty osamoduuli rikkinäisen paikalle.
- Kysy-arvio
Kyllä selvään tiedossa olevaan vikaan pitäisi saada hinta-arvio kysyttäessä.
- Ripcfeyy
Korjaus melko kallista. Tuo vian saa korjattua,mutta ikävä kyllä usein tulee toinen vika kun yhden korjaa ja kamera on edelleen sama vanha.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 826245
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303753törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283110Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3681681- 331388
- 261312
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11926Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi43911Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11860- 42839