Ja jos myydään niin mistä sitä vois ostaa (heppaa)? ahaa ohjaaja sanoi, että herra soittaa vaan
Tässähän tuli Teemalta ohjelma "aivot tarvii huumetta"
Siinä tutkijat sanoivat sen ääneen ja vieläpä ketoivat hirvittävyyksiä;
Viina on huumetta ja vieläpä pahempaa kuin kaikki yksireseptoriset huumeet.
Nimittäin alkoholi vaikuttaa laajasti kaikkiin (hypokampuksen) reseptoreihin.
Lisäksi se kuivattaa aivot, tätä niin sanotut muut huumeet eivät aina tee.
Muita hirveitä huumeita ovat:
- Yrittäjät(harmaaparta), he ovat käkikelloja käyvät jatkuvasti.
- Poliitikot, he hyväilevät kansalaisia vaalityössään.
Lopputulos Kannabis on hyvä huume. kukaan ei ole tappanut ketään kannabisissaan.
Harmaaraattaalle hirveän hedelmmällistä (anteeksi luonon tuote) Sihtaile niitä helvetin motivoituneita alistamisiasi (työn tekijöitä)
Alkoholi ja muut huumeet
5
1483
Vastaukset
- taitaa olla
jo valmiiksi päihteissä, kun tuo oikeinkirjoitus ei tahdo sujua. Jos pollea haluat, soita Kastellin tallille, sieltä tietävät myyjät.
- Nössö
kannabisis:ta tai semmosta jota sätkän sekkaan laitetaan, saapi ostettua helposti, esim. Ollinsaaresta saa vaikka heti. Numeroa en nyt muista. Mutta ottaa puukon mukkaan varmuuden vuoksi jos kaupat ei suju kohtuudella ja myyjä saattaa suuttua.
- luutu
pitäskö uskoa. vai kannabis, oiskohan tuosta mitään haittaa.. tiiän vaan monia, joille se ei enää riitä vaan pitää mennä vahvempiin.
mut eikai se sillon oo suoranaisesti kannabiksen syy. no joo en ois kyllä kuullu, et kannabiksen takia ois ihmisiä kuollu. mut kohtuudella se vois olla kyl ihan ok !- NOT DRUGS
käytit mitä käytit.
- A G
NOT DRUGS kirjoitti:
käytit mitä käytit.
Raahe on valitettavasti hankkinut itselleen erittäin negatiivisen imagon juuri näillä huume- ja muulla rikollisuudellaan. Virkavalta menee niinkin alas perustellessaan asiaa lämpimillä ilmoilla ja yksittäistapauksilla. Mielipiteitä Raahen tilanteesta kuulee jokapuolelta- täältä Oulusta, entisiltä raahelaisilta ym. Raahelaisilta itseltään on turha yrittää saada objektiivista mielipidettä kaupungista koska heitä vaivaa monen monta tautia; Näköalattomuus ja kateus näin äkkiseltään. Olen itse syntynyt/asunut Raahessa ja jo 80- luvun puolivälissä tilanne oli huono, pois oli päästävä ja takaisin ei ole tullut ikävä. Nyt kun on nähnyt muutakin elämää, Raahen imagopisteet ovat romahtaneet pohjalukemiin. Ahdistaa pelkkä käynti. Täytyy olla lievästi hullu kasvattaakseen omat lapsensa Raahessa. Tosin onhan Raahessa ns "parempia" ihmisiä, ovat omissa oloissaan eivätkä pidä itsestää kovaa ääntä- syy tähän löytyy tekstistä. Raahessa on muuten Suomen vähiten akateemisesti koulutettuja (tilastollinen totuus). Väitän että ongelmat juontuvat lähihistoriasta. On tiukka kahtiajako, vain suhteilla saa töitä, naapuri kiinnostaa enemmän kuin omat asiat (kateus), uskovaiset, sisäsiittoisuus. Rautaruukin harjoittama nepotismi räikeänä. Tilanteen kääntäminen positiiviseksi on haastellinen muttei mahdoton tehtävä ja vie aikaa. Kaupungin johtajan vaihto taannoin varmaan hyvä alku. Kysymys; Vieläkö duunarit omistavat Rautaruukin eli vieläkö saa tehtaan tavaraa varastaa yhtä vapaasti kuin ennen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi1981805Martinan firma haastettiin käräjille
Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.2611735- 841122
Miksi haluat satuttaa
Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano281121- 741070
- 1171020
- 861011
Martina makkarankuori päällä
Voi hyvää päivää minkä asun oli valinnut Emma gaalaan, ei jäänyt kenellekään epäselväksi, minkälaiset rinnat on naikkose158956- 59887
Hindujen rukous ei auta
Rukoilu hindulaisuuden tapaan ei voi missään tapauksessa tuottaa hyviä tuloksia. Ja miten joku epäjumala voisikaan mihin353886