ARI KIVINIEMI OY

Mikä miehiään..?

Ajattelin vähän kysellä, että mikä tämä Ari Kiviranta mahtaa olla miehiään? Tänään tuossa kello 14 kieppeillä firman oranssikapelinen Mitsubishi Canter ajautui Helsingin Sörnäisissä Lahdentien alkupäässä kaistaviivan yli ja väistöyrityksestäni huolimatta sen takapää osui peiliini.

No, yritin sitten pysäyttää autoa väläyttelemällä valoja, soittamalla äänitorvea, ajamalla vierelle ja viittomalla sivuun ja lopuksi vielä soittamalla auton kyljessä olevaan numeroon, mutta tyyppi ei vain suostunut pysähtymään.

Tämän jälkeen jatkoin ajamista perässä pyytäen virkavaltaa apuun. Tyyppi jatkoi Lahdentietä Kehä III:lle, kääntyi itään ajaen Vuosaaren satamaan asti, kääntyi siellä välittömästi takaisin Kehä III:lle lännen suuntaan, josta taas kääntyi takaisin Lahdenväylälle Helsingin suuntaan. Sen verran oli kuormaa päällä, että Viikin rampissa kadotin näköyhteyden autoon, eikä virkavaltakaan sitä ehtinyt tavoittaa.

No, kaikesta päätellen ei firmalla ilmeisesti ole kaikki asiat kunnossa vaiko mistä moinen käytös mahtaa johtua..? Itse veikkasin rattijuopumusta, auto kun ajautui muutamaankin otteeseen keskiviivan yli Kehä III:llakin, mutta mikäs tuota tietää, kun ei miestä kiinni saatu...

6

3217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • saattaa auttaa
    • jepjepjep

      Kuljettajia on pääsääntöisesti yksi, yhtiön perustaja ja pääosakas, Ari Kiviniemi. Siksi palvelu on aina yksilöllistä ja tieto kuljetuksen vaiheesta selviää aina heti yhdellä soitolla.

      Myös vahinkotapauksissa ei syytä vieritetä tuntemattomalle taholle, vaan tiedetään heti kuka on vastuussa. Siksi työ hoidetaan huolella, eikä ajatuksella: ”olen täällä vain töissä”.

      Kuljettaja ja yrittäjä Ari Kiviniemi on omistautunut työlleen ja hoitaa sen huolellisesti pitäen huolta myös omasta vireydestään pitkien kuljetuksien aikana. Hänelle työ on enemmän kuin työtä, se on elämäntapa.

      • rehellinen

        Siis postinumerosta päätellen rehellinen, suoraselkäinen Lapin mies.
        Niistähän tällä alalla riittää kokemuksia.


      • pohjanmaalta
        rehellinen kirjoitti:

        Siis postinumerosta päätellen rehellinen, suoraselkäinen Lapin mies.
        Niistähän tällä alalla riittää kokemuksia.

        ei Lapista...


      • vanha metsuri
        rehellinen kirjoitti:

        Siis postinumerosta päätellen rehellinen, suoraselkäinen Lapin mies.
        Niistähän tällä alalla riittää kokemuksia.

        ...EI OLE LAPISSA, vaan oulun alapuolella ,siel lumijoen kupeessa. Että semmosta postinumeroa ääliö!!


    • on kunnossa

      Tulikohan sinulla missään vaiheessa mieleen, että asiassa on voinut sattua inhimillinen virhe. Kuski ei ole välttämättä huomannut osuuneensa autoosi ja ihmetellyt agressiivista käytöstäsi. Melko pikkumaista muuten yhden peilin takia alkaa virkavallalle soittelemaan. Itse tunnen kyseisen Kiviniemen varsin hyvin ja voin sanoa että sen rattijuopumuksesi kanssa saat painua suohon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saako kaunis ihminen parempaa kohtelua?

      Onko kauniin ihmisen elämä "helpompaa" kuin tavallisen näköisen ihmisen? Olen kuullut väittämän, että kaunis ihminen saa
      Sinkut
      123
      3500
    2. Ei ole kyllä mennyt

      Kovin hyvin kun alussa pieni sekoaminen hänestä 😏
      Ikävä
      12
      2316
    3. En rehellisesti usko et oisit

      Sekuntiakaan oikeasti mua kaivannut. Tai edes miettinyt miten mulla menee. Jotenkin todennäköisesti hyödyt tästäkin jos
      Ikävä
      37
      1945
    4. Suomennettua: professori Jeffrey Sachs avaa Ukrainan sodan taustat luennollaan EU parlamentissa

      Jeffrey Sachs on yhdysvaltalainen ekonomisti. Sachs toimii Columbian yliopiston The Earth Instituten johtajana. Aiemmin
      NATO
      414
      1899
    5. Näin sinusta taas unta!

      Unessa olin pakahtuneesti rakastunut sinuun. Olimme vanhassa talossa jossa oli yläkerran huoneissa pyöreät ikkunat. Pöly
      Ikävä
      21
      1701
    6. Nainen, olet jotenkin lumoava

      Katselen kauneuttasi kuin kuuta, sen loistoa pimeässä. Sen kaunis valo on kaunista sekä herkkää ja lumoavaa. Olet naisel
      Ikävä
      68
      1527
    7. Paljonko aikaa on kulunut siitä kun viimeksi tapasit hänet?

      Päiviä? Viikkoja? Kuukausia? Vuosia?
      Ikävä
      30
      1463
    8. Olet muutenkin tyhmä

      Ja käyttäydyt epäasiallisesti siinä työssäsi.
      Ikävä
      124
      1418
    9. En muuttaisi sinusta mitään

      Ensin olit etäinen ja yritin pysyä tutkan alapuolella. Mutta ei silmiltäsi jää mitään huomaamatta, kuten minulla ei kuul
      Ikävä
      10
      1291
    10. Se sinun kaipauksen kohde

      Ei todellakaan käy täällä höppänä mies.
      Ikävä
      14
      1236
    Aihe