Repen.mummomuori

Vastavoimana kahdelle pahalle. 🧑🦲👵
Liittynyt sitten
Muokkaa profiilia2 aloitusta · 565 kommenttia
- Ihan tolkutonta heittelyä ” asiantuntijoilta” 😹
- En toki vaan Jeesus nousi ylös sunnuntaina.
https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/viikon-ensimmainen-paiva-on-sunnuntai#92ee6815 - Kysyin sinulta😹 kai sentään itse osaat vastata.
- Kuuluu sinulle 😺?
- Huomaatko taas miten avuton olet😺?
- Nimenomaan se puhuu. Huomaa, että alkuteksteissä ei ole luku eikä jaejakoa vaan teksti jatkuu suoraan.
- Lue seuraavan luvun alku niin näet kuten kolme opetuslasta näkivät Jeesuksen kirkkaudessaan 😺
- Kovasti näet vaivaa minun seuraamisessani 😺
Mitä jos välillä käyttäisit energiasi aiheesta keskusteluun ja yrittäisit hellittää lahkeestani? - Voinet perustella😺
- Oliko toi joku puujalkavitsi ?
- Ei tarvitsekaan mutta silti seuraat 😺 oikein päivämääriä laitat ylös.
Etköhän taas ylireagoi kun tarkoituksesi on vain kääntää huomio itsestäsi pois? - Kiva kun seuraat minua noin aktiivisesti 😺 sinulla on siihen varmaan oikein joku henkilökohtainen syysi ?
- Tuon Jeesus sanoi uskonnollisille johtajille. Eli tämän päivän valtakirkon papeille ja piispoille😼
- Etköhän taas vähän ylireagoi 😺?
- Jaa minulle ja kristikunnalle ....
- 😹 minua ei kiinnosta Salminen ala.
Entä sinua? - Jaa minulle ja kristinunnalle se on viikon ensimmäinen eli Jeesuksen ylösnousemuksen päivä 😺
- Jokainen joka vähänkään tuntee Raamattua ja kristinuskoa tietää, että Jeesus tulee toisen kerran tuomitsemaan maailman😺 nyt on vielä armonaika.
- Monesko viikonpäivä sunnuntai sitten sinulle on 😺?
Mutta eikö ole kiva kun olen tällä taas ilonasi ? - Ei se ole mikään mainos 😺 tänään on viikon ensimmäinen päivä joten ihan eka kerta tällä viikolla 😺
Entä sinä itse?