Vapaa kuvaus

Puhdas sydän, onnellinen elämä

Me itse valitsemme ajatuksemme. Niiden kanssa elämme joka ikinen päivä. Rakkaudelliset ajatukset tuovat iloa ja mielenrauhaa. Puhdas rehellinen sydän on aina hyvä. Se aikaansaa yhteisöllisyyttä, rauhaa, tasa-arvoa ja muutakin hyvää. Olemme osa luontoa, siis vaalikaamme sitä. Hyvyyttä ei tarvitse opetella, se on meissä jokaisessa jo valmiina. Hyvä elämä on valinta, henkilökohtainen valinta.

Elämän tarkoitus on elämä itse.

John Lennon, Imagine:

https://www.youtube.com/watch?v=YkgkThdzX-8

Aloituksia

41

Kommenttia

1217

  • Uusimmat aloitukset
  • Suosituimmat aloitukset
  • Uusimmat kommentit
  1. Hieno miesoletettu, terävä kysymys. Jatka samaan malliin. Kyllä me sinuakin rakastamme. Tässä selitys lyhykäisyydessään, tai en tiedä, liittyykö tämäkään millään tavalla keskustaan:

    "Уровень вовлеченности Польши и Словакии в конфликт на Украине возрастает, заявил представитель Кремля Дмитрий Песков, передает РИА Новости. Он также назвал отправку вооружений от этих стран Украине утилизацией старой ненужной техники. По его словам, новое оружие не поможет Киеву изменить ситуацию на поле боя.

    Такое ощущение, что просто эти страны занимаются таким образом утилизацией старой ненужной техники, — сказал Песков.

    17 марта кабмин Словакии принял решение о поставке Украине истребителей МиГ-29. По словам премьер-министра Эдуарда Хегера, с этим решением согласны президент страны Зузана Чапутова и спикер парламента Борис Коллар.

    Когда именно и сколько истребителей Братислава передаст Киеву, Хегер не уточнил. По данным местных СМИ, на вооружении ВВС страны есть 11 МиГ-29.

    Ранее сообщалось, что Польша в ближайшие дни передаст Украине четыре истребителя МиГ-29. По словам президента страны Анджея Дуды, всего у Варшавы есть для Киева 10 таких самолетов. Он добавил, что на смену поставляемым Киеву МиГ-29 в Польшу прибудут FA-50 из Южной Кореи.

    В США группа сенаторов от Демократической и Республиканской партий направила главе Пентагона Ллойду Остину письмо, в котором призвала изучить вопрос передачи истребителей F-16 Киеву. По мнению сенаторов, такая помощь могла бы дать преимущество Украине в конфликте."
  2. Nyt en tohdi sanoa mitään. Kun hän kerran kykenee lentämään persialaisellaan reittiä Nauvo-ulkomaa-Nauvo, saattaa hänellä olla myös kyky kirota ja noitua. Oikealta ammatiltaan hän lienee kiropraktikko, työväenopiston kurssit ja kaikki siihen liittyvät kurssit käynyt, ehkä. Mistäkö epäilen ? No, tänään sen oivalsin kun yritin mennä ulos Alkon seireeniä ihastelemaan. Kenkiä laittaessa huomasin että nyt on Martilla sorkat. Myssyä sovitellessani havaitsin sarvet. Peiliin katsoin, näkyi Lintilä. Epäilen vahvasti tulleeni kirotuksi. Niin ja toinen samanmoinen sarvekas kavioLintilä oli jääkaapissani. Voi että. Toisaalta, parempi Lintilä kuin Sipilä. Mutta pääasia ettei Turtiainen...
  3. Älykäs on.