- mitäpä tuohon voi sanoa näin raamattu uskovaisena, ehkä sen että jokainen elää uskonsa mukaan.
on tiede jotain pystynyt todistamaankin vaikka nojaa isoolujaa myös olettamuksiin varsinkin aikamääritelmissä joita laboratorioissa ei pystytä toteen näyttämään.ripaus tiedettä,ripaus uskoo ja jumala on pyyhkäisty olemattomiin. - asia nyt vaan on niin että venäjä ei pysty estämään israelia toimimasta. eli siis höpöö.
- ei se vielä googin sotaa tee.
anonyymistä pari lausetta, jos täälä 10 anonyymiä keskustelee keskenään, eihän siitä ota pir.kaan selvää kuka sanoo ja mitä. - FinLand, viimeinen maa, pohjoisen äärillä, israelin kadonneet heimot, paluu, koska?suomi, onko?, siniristi lippu, israelin lippu, pistä ne päällekkäin. suomileijona, Juudan leijona. riemuvuodet joka 50:s vuosi: belfastin sopimus 1917. suomi itsennäisyyden julistus 1917. israel kuuden päivän sota 1967, kaksi lippua koska Pertti paasio kävi sielä juuri ennen sotaa liehuivat rinnakkain, unohtuivat, kyllä, Suomen ja israelin sinivalkoiset liput. yhtäläisyyksiä löytyy enemmänkin.
- suomalaiset sanan julistajat tuntuvat olevan jähmettyneet siihen Danielin viimeiseen vuosiviikkoon vaikka raamattu muuta puhuu. Dan 9:27 jeesus vahvisti liiton. turha odottaa antikristusta joka tekisi liiton raskaaksi. mikä on sokaissut sanan julistajien ymmärryksen tässä asiassa. olette niikuin juutalaiset jotka eivät tunnista messistaan. siunataan, ei kirota
- miten kristityt voi kuvitella karitsan häitä pakanaseurakuntana taivaassa samaan aikaan kun ns. seitsemän vuoden vihan aika velloo maan päällä.
olen huomannut kuinka kristityt hokee: Jeesus, tule hakemaan meidät kotiin. niinpä. jäi vain se raamatun viimeineinen kirja lukematta ja muutama Paavalin kirjoittama jae.
eipä raamatusta löydy todistetta seitsemän vuoden vihan aikaan, jota olen kyllästymiseen asti kuullut.
näinkö on aivopesty ihminen uskomaan viimeiseen vuosiviikkoon vaikka raamattu muuta puhuu. 1260-päivää on viimeisen vuosiviikon loppu, se 3,5-vuotta,antikristus mesoo, tulee 70-vuosiviikoa täyteen. sen jälkeen 30-pv on vihan maljat, jne - mitähän tarkoitat israelilla, nyky israelia vai kadonneita sukukuntia myöten?. vastaus. Hän ei omiansa vihaansa jätä riippumatta siitä oletko Juuda, kadonneita sukukuntia vai pakana kristitty. erota toisistaan antikristuksen viha jumalan vihasta ( Johanneksen ilmestys). on sinetit, pasunat ja vihanmaljat, ja ne vihanmaljat kohtaa maailmaa, ei sinua uskova.
- laske keskiviikosta taakse ja eteen, mihin päädyt?, voi samantien kysyä mistä keskiviikko on kalenteriimme periytynyt?. eli siis, sattui vaan olemaan sunnuntai, viikon ensimmäinen päivä.