- Kerro ihmeessä lisää!
- No mutta sittenhän Annelin olisi pitänyt piilottaa vielä Jukan kengätkin, kaiken muun lisäksi!
Nekin pakastelokeroon? :--))) On siinä ollut pakastelokerolla ollut venymistä... - Sano "kikkeli"!
- Eikös Hovioikeus sen perustellut mahdolliseksi. Mikset lukisi päätöksestä.
Etkö osaa lukea? Pyydä somalinaapurisi lukemaan se sinulle, hän ehkä osaa, sinua älykkäämpi kun todennäköisesti on. - En minä löytänyt tuollaista syytekirjelmästä.Puhelun aikana? Missä veriset vaatteet ja tekoväline? Ja 6 minuuttia ennen poliisien saapumista olisi vielä lavastanut kengänjäljet ynnä muut?
HAHAHA-HIHIOHIIOOIII!
TAidat olla Hejac-pelle, kun tuollaista laitat? - Voisitko sinä auttaa?
Kertokaa se tapahtumainkulku, jolla Anneli olisi voinut todistetusti (eli ei kuvitelmia) tehdä murhan.
Siis mahdollinen (ei mahdoton) tapahtumainkuvaus.
Ei mitään hullunkurisia c-kasettijuttuja tms. tollojen kuvitelmia, vaan ihan oikea, todisteisiin sopiva kuvaus. Joten Hejacin idiootit/debiilit, älkää vaivautuko.
Hejacin viisimunaist älköön vaivautuko.
Auttakkee, en itse ossoo. - Mitähän ko. kontaminoitunut jetsoni tekee nykyään?
- Etkö ossoo auttaa? Onko se liian vaikeaa? Eikö Hejacissakaan osata?
- Etteko työ ossoo neuvoa?
- Ulkopuolisen henkilön läsnäolo ennen tai jälkeen hätäkeskuspuhelun
Auerin kertomuksen, todistajien lausuntojen ja hätäkeskuspuhelun perusteella voi päätellä, että mahdollinen ulkopuolinen henkilö on voinut olla talossa alle kuuden minuutin ajan.
-Eli on mahdollista
Lahden vammat huomioon ottaen niiden syntymiseen on täytynyt kulua enemmän aikaa kuin vain muutamia minuutteja.
- Muutama on 2 tai 3. , 4,5 ja 6 minuuttia on enemmän kuin muutama minuutti.
-Eli on mahdollista
nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
Hienoa, että listan tekijäkin on tajunnut, että murhaaja on voinut olla talossa alle kuuden minuutin ajan.
KIITOS!