Siirry sisältöön
Suomi24
ValikkoSulje

Suomi24-palvelut

  • 24KeskusteluAiheet ja ketjutOlet täällä
  • 24TreffitSeuranhaku
  • 24ViihdeTV ja elokuvat
  • 24ChatJuttele reaaliajassa

Keskustelun aiheet

Kaikki aihealueetAloita keskustelu

Suosituimmat

  • Paikkakunnat
  • Suhteet
  • Yhteiskunta
  • Terveys
  • Viihde ja kulttuuri

Kaikki aiheet A–Ö

  • Ajanviete
  • Ajoneuvot ja liikenne
  • Harrastukset
  • Koti ja rakentaminen
  • Lemmikit
  • Matkailu
  • Muoti ja kauneus
  • Nuoret
  • Paikkakunnat
  • Perhe
  • Ruoka ja juoma
  • Ryhmät
  • SeksiK18
  • Suhteet
  • Suomi24 Blogi ★
  • SuomiAreena
  • Talous
  • Terveys
  • Tiede ja teknologia
  • Työ ja opiskelu
  • Urheilu ja kuntoilu
  • Viihde ja kulttuuri
  • Yhteiskunta

Muuta Suomi24:ssä

  • Lainaa
  • Reseptit
  • Horoskooppi
  • Hyötylinkit

Ohjeet ja palaute

  • Säännöt
  • Opastus
  • Palaute
  • Keskustelu Suomi24:stä
KirjauduRekisteröidy

Ilmoitukset

Ladataan…

    Näytä kaikki
    Muokkaa profiiliaJulkinen profiiliLuetut ketjutAsetukset
    Kirjaudu ulos
    • Keskustelu
    • Viihde
    • Lainaa
    • Treffit
    • Säännöt
    • Chat

    Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.

    Vahvista
    • Keskustelun etusivu
    • Aiheet listaus
      • Paikkakunnat
        • Suhteet
          • Terveys
            • Viihde ja kulttuuri
              • Yhteiskunta
                Näytä lisää
                • Ajanviete
                  • Ajoneuvot ja liikenne
                    • Harrastukset
                      • Koti ja rakentaminen
                        • Lemmikit
                          • Matkailu
                            • Muoti ja kauneus
                              • Nuoret
                                • Perhe
                                  • Ruoka ja juoma
                                    • Ryhmät
                                      • Seksi
                                        • Suomi24 Blogi ★
                                        • SuomiAreena
                                        • Talous
                                          • Tiede ja teknologia
                                            • Työ ja opiskelu
                                              • Urheilu ja kuntoilu
                                                1. Keskustelu24
                                                2. Surisutin
                                                1. Keskustelu24
                                                2. Surisutin

                                                Surisutin

                                                Surisutin profiilikuva
                                                Joulu 2024
                                                Liittynyt 4 v sitten
                                                Muokkaa profiilia
                                                2 aloitusta · 22 kommenttia
                                                Uusimmat aloituksetAloituksetSuosituimmat aloituksetSuosituimmatUusimmat kommentitKommentit
                                                • No se on hyvä kyssäri...09.09.2022 12:05
                                                • Jos pitkä liitto on sitä, että koitetaan nokkia toista silmään, vaikkakin tahattomasti. Ainoa ymmärrys toistakohtaan on väärinymmrrts. Mutta jos sellaiseen on jo totuttu. Ei tahdo sitä kivaa yhteistä liioin olla.
                                                  Ja jos eroa jää vain yksinäisyys ainoaksi ystäväksi.
                                                  09.09.2022 09:51
                                                • Mökkimme katto oli vanha ja kaipasi uusimista. Hommasin tutun remppaporukan paikalle. Olimme tuttuja remppaukkojen kanssa, ja naineet joskus nuorempana vähän ristiin kimmakavereitakin. Katto oli melkein valmis ja keksin kivan yllärin: soitin päivällä kavereille ja ehdotin että jääkää kyrpä arska ja terska tero vielä rännejä laittamaan seuraavalle päivällä. Vaimo majoittaa teidät varmasti saunalle. Se on niin kyrvän kipee et teidän ei tartte kun käydä saunasta uimassa, niin se kiikaroi ja keksii jotain asiaa, et saa munaa.
                                                  No soittelin mökille ja kuuntelin vaimon hengästynyttä olemusta, samalla kun juttelin muka asiaa. Mietin että onkohan siellä terska Teron meisseli rouvan rasvatulla b puolella. Ite sain puhelusta kiksejä, kun nain takaa samalla ruskeapintaista kiharapäätä joka oli tarttunut illalla lahkeeseen työpaikan kahvilasta. Todellinen rivoriitta 😉
                                                  Mietin koska rouva keksii rännijärjestelyn todellisen luonteen. Kaverit ei kyllä kerro.
                                                  05.08.2022 10:52
                                                • Kotka kouvola akselilla.05.08.2022 10:32
                                                • Kiire, kiire...nyt tänään tekemään t-paitoja mursuhamina rulez... ja torille myymään...hopi hopi16.07.2022 01:01
                                                • Haluaako kukaan vaihtoehtolopun ilman sateenkaaria tai tomppaa? 😉09.07.2022 10:26
                                                • On uskomatontonta miten hyvältä suureksi tuntuu, kun se tehdään hellästi ja nautinnolla. Hapuilin kädelläni rintsikat hakasia kesämekon läpi, kun tunsin että mä laukean. Sanoin et kohta... samalla partneri lopetti, puristi napakasti terskan juuresta ja puhalteli vilvoittaen. Purkaus viivästyi, koska ote terskan luona oli niin napakka. Varo ettet sitten sotke itseäsi kun mä lauseen. "Ymmm, älä huoli, mä nielen kaiken" . Olipa kiihottavaa kuulla.... jalkoväliäni kuunotti ja teräksenä seisova kalustoa oli kerrankin kunnon hoidossa. Suljin silmäni ja nautin. Huulet alkoivat jälleen kulkea terskan yli ja kieli tuntui uskomattomalta, sen pyöriessä ja tunnustellessa kaluani. Tunsin myös punakyntisten sormien koskettelevan kiveksien ja pepun puolivälissä, kynnet kynnet tunsin niiden kevyet ja herkät kosketukset. Tunsin, kuinka sykkiminen alkoi hitaasti syvältä kohoten pallien juuresta huulin sidotun kalun vartta ylöspäin. Voi hurja. Imutus muuttui hellemäksi ja tunsin kuinka suu teki nielemisliikkeitä. Sain pienemmän orkun vielä jälkijäristyksenä, toisen ja useita. Avasin silmäni ja näin sivuistuimella kiertyneenä vartalon, nilkkaketju alhaalla jalkatilassa punaisien varpaakynsien kanssa.
                                                  "Voisitko hyväillä minua vuorostaan?" Olin vielä hetken aivan lauennut, vailla mitään jännitettä. Aloin kopeloida kukkamekon helmaa ylöspäin, kohta paljastuisi mehuja pulppuava rakkauden lähde.
                                                  Käteni pysähtyi, kun hameen alta paljastui komea pystyssä jököttävä kalu.
                                                  Nyt seisahtui aika ja paikka...
                                                  Mutta nautinnosta sokeana ajattelin: No hitto, miksei... 😉
                                                  07.07.2022 12:40
                                                • Jäin tuijottamaan auton lattiaan, punaiset varpaakynnet ja valkoiset nauhasandaalit, ajellut sääret , reidet, mitkä paljastuivat kesämekon alta. Kuulin sanat: mä haluaisin suudella sua sinne. Tilanne tuntui kaiken sekoilun jälkeen vihdoin siltä, miltä leuto kesäilta ja kiihottuminen pitääkin. "Nostatko vähän itseäsi" ja tunsin kuinka shortsit solahtivat auton lattialle. Avasin silmät ja katsoin syliini, samalla kun tunsin liukkaat huulet kevyesti terskan päässä. Kuului "jos mä vähän suukottelen" ynisin myöntävästi. Tunne parani joka sentiltä ja jokaiselta kevyeltä imutukselta. Voi pyhä jysäys mitä hoitoa. Kävelykadulla kulkeva koirantaluttajapariskunta ei aavistanutkaan, mitä täällä autossa puuhataan. ..06.07.2022 16:59
                                                • Yhtäkkiä kuului kova meteli, torvia ja rumpuja ja mieletön mekkala. Parkkipaikalla kulki ohi torvisoittokunta rumpuryhmineen. Täh. Siis nimittäin, kellään ei ollut vaatteen repaletta päällään. Tarttee sanoa et fiilis autossa oli sulanut kuin napajää. Alaston joku v...tun retuperä marssilla kesäillassa. Nyt loppuu todellisuus kappale alkoi soimaan samalla radiossa.
                                                  Koskaan ei oo tunnelma kadonnut näintotaalisesti.
                                                  Arvatkaa vaan, miten menneen hetken voi saavuttaa. Mut puolikun biisi auttoi palaamaan hitaasti, hyvin hitaasti...
                                                  04.07.2022 18:34
                                                • Hetken hiljaisuus, katsoimme toisiamme. Kysyin häiritseekö hyttyset? Mulla olisi auto tuolla parkissa...
                                                  Pyysit jos voisimme siirtyä sinne...juttelemaan vaikka.
                                                  Kävelimme vierekkäin ja ihmerkseni tunsin kuinka hyvältä tuntui kävellä käsi kädessä. Koskahan viimeksi olen tehnyt niin?
                                                  Autoni oli varjossa ja niinpäin parkissa, että keula oli kävelypolulle ja liittymään päin ja takana vain kuusikkoa. Istuimme autoon ja vedimme istuimet taakse. Jatkoimme suutelua, käsi jossa oli punaiset kynnet teki tutkimusta sortsieni puntin reunassa, sisäreidessä. Toivotin hyvää tukimusetkeä ja jännittävää seikkailua. Kuljetin kättäni kukkamekon kaula-aukon tuntumassa hyväilin niskaa ja kaulaa hyvin kevyesti , värähdit ja liikutit lantiotasi pyörittävän liikkein...
                                                  03.07.2022 12:19
                                                • Hetki alkoi ottaa vallan, alkoi olla massiivisesti päällä vain tämä hetki. Suudelmien vaihto, kosteat huulet. Ihon kosketus, suudelman lämpö ja jännittävää kielen seikkailua huulien kosketuksen täydellistäjänä. Sormenpäiden kosketus kaulalla, tunsin myös punaisten, lakattujen kynsien eroottisen , oman erikoisen kosketuksen. Tunsin kiihottuvani ja aistin myös partnerini lämmön ja kuumenemisen, kiihkeyden lisääntyessä molempien hyväilyissä. Ilta-aurinko väritti maisemaa, mutta näin vain valon siivilöityneenä kumppanini hiusten lomitse. Nautintoa, miltei mahdotonta mutta totta joka kosketus. Tunsin halua, ja tahdoin vielä enemmän, Tunsin että molemmat koimme samoin. Olimme julkisella paikalla, eikä meitä häirinneet ohikulkijat, koiran, kissan tai kanan taluttajat. Emme olleet kuitenkaan kosketelleet herkkiä kohtia, mutta värähdin kun Tunsin käden sisäreidelläni, shortsit ovat ihana kesä asu. Yhtäkkiä kaikki ikäänkuin pysähtyi...03.07.2022 11:43
                                                • Päätin karistaa päästäni kaikki murheet ja asiat mitkä siellä pyöri. "Tartu hetkeen" mainostettiin ties missä blogeissa, nykyajan naistenlehtien "psyko vastaa" -palstoilla, tms. Laurakin laulaa: No hitto miksei... Miksei. Aloitin siis keskustelun:
                                                  Hei, sorry, olin vähän omissa ajatuksissani, mutta eiköhän nautita kesästä ja auringosta, tässä ja nyt. Onko sulla ruokatauko, vai jo lomalla? Vastaus tuli syvällä, pehmeällä naisellisella, todella miellyttävällä äänellä: niin. Onhan niitä asioita, mitkä vaivaa jokaisella. Mutta sanoit oikeat sanat, kesä, aurinko, tässä ja nyt. Niinhän sitä pitää elää, ettei haudan partaalla huomaa jotain ja ala pohtimaan , että olisi pitänyt...
                                                  Jäin suu auki, niin yksinkertaista elämä voisi olla, tässä ja nyt, niin.
                                                  Ajatukseni potkaisi nurin seuraava ihana ääni: mitä mieltä olet ajankohtaisesta seksuaalisuuden ja sukupuolien tasa-arvosta?
                                                  Ööh, enpä nyt ole sitä pohtinut. Miten niin? Minun iässäni ja kotitaustalla nousin jotenkin heti varpailleni. Konservatiivi ja posetiivi kun olen.
                                                  Niin, että menisitkö marssimaan sateenkasrilipun alle?
                                                  No, en kai. En ole oikein ehtinyt ottaa kantaa ja on voinut olla sivussa, tuollaisesta.
                                                  No entä miltä sinusta tuntuisi jos ehdottaisin että suudellaan? Tunsin kesämekon läpi lämpöä joka oli erilaista kun auringon paiste. Olet suloinen ja miellytät minua, jos olet aidosti avoin, niin ehdotuksesi tuntuu varsin houkuttelevalta. Tykkään myös naisista jotka ovat aloitteellisia 😀 samalla tunsin lämmön lähenevän ja vienon kesäisen koivun tuoksun ja tunsin suudelman kaulalla lähellä solisluukuoppaa. Siirryin jollekin toiselle tasolle, niinkuin jossain tietsikkapelissä. Tunsin hiukset kasvoillani ja nautin kun ne kutittivat otsaa ja poskiani samalla kun naisen kieli liikkui suudelmaa täydentäen. Aloin upota hetkeen ja ympärillä oleva todellisuus alkoi hiljaa vaipua sumuun ja kadota jonnekin linnunradan mutkaan...
                                                  03.07.2022 09:53
                                                • No hitto. Ostin jo Makitan akkuteimmerin, tarjouksesta 89e 😀 😀02.07.2022 11:50
                                                • Tuo homma on käynyt mielessäni ja haluaisin kanssa puutarhuriksi. En nyt vaan ole keksinyt ketään, ketä voisin autella puutarhan siistimisessä 😉01.07.2022 23:45
                                                • Meinaatko et huomenna kannattais mennä santalahteen?01.07.2022 23:39
                                                • Loputon odottaminen jättää aika tyhjäksi.01.07.2022 23:36
                                                • Niin varmaan, joo 😀01.07.2022 15:09
                                                • Tää ukko on hoikka poika, voin tulla esittelee 😉01.07.2022 14:02
                                                • Joo01.07.2022 13:42
                                                • Tänään nyt nakkena santalahdessa. Ei näy ketään.01.07.2022 13:32
                                                Edellinen
                                                Sivu 1 / 2

                                                Siirry sivulle

                                                • 1
                                                • 2
                                                Seuraava

                                                Osallistu keskusteluun

                                                • Mitä mieltä olet ollut uudesta Vain elämää -kaudesta? Minkä arvosanan 4-10 annat ja miksi?3

                                                  Ares eli Aris Staboulis on suomalais-kreikkalainen rap-artisti ja yksi suomalaisen rap-musiikin ykkösartisteista. Tällä viikolla Vain elämää -ohjelmassa vietetään Areksen päivää. Mitä mieltä olet ollut uudesta Vain eläm…

                                                • Elämäni biisi vieraat lauantaina 17.10. - Nyt on huippukattaus sinisillä sohvilla0

                                                  Lauantaina sinisille sohvalle istahtaa tuttuun tyyliin viisi vierasta. Elämänsä biisin kertovat mm. Queen of Fucking Everything -sarjasta tuttu näyttelijä, tv:stä tuttu hyvinvointilääkäri sekä kansainvälisesti tunnettu …

                                                • Oletko netti ihastuja?82

                                                  Ihastutko ikinä netissä?

                                                • Vain elämää -kulisseissa huolestuttiin Jipusta - Pysäyttävä kysymys ilmaan: "Onks kaikki...?"0

                                                  Vain elämää -tuotanto huolestui Jipun toiminnasta. Jippu on esittänyt voimakkaita tulkintoja ja näyttänyt tunteensa avoimesti sekä esiintyessään että artistien kanssa pöydän ääressä. Lue lisää: https://www.suomi24.fi/vi…

                                                • Teslan uusi Roadster pystyy lentämään hallitusti113

                                                  Lisäksi se pystyy kehittämään downforcea 4-5 tonnia, joka mahdollistaa ajon ylösalaisin. Kiihtyvyys nollasta 96 kilometriin tunnissa 0,81 sekuntia, auto lataa "turbobuustin" itse (ei vaadita käyntiä Space X:n rakettituk…

                                                Suomi24 Viihde

                                                • Elämäni biisi vieraat lauantaina 17.10. – Nyt on huippukattaus sinisillä sohvillaElämäni biisi tulee lauantai-iltaisin kuin lauantai-sauna.
                                                • Suvi Teräsniska avautui ikävästä asiasta – Miten käy Elämäni biisi -suosikkisarjan?Suvi Teräsniska on Suomen iskelmätaivaan kestotähti.
                                                • Antti tuli isäksi 16-vuotiaana – Paljastaa nyt rehellisen totuuden teini-isän arjestaPerjantai-dokkari kertoo 16-vuotiaana isäksi tulleen Antin elämästä.

                                                Stara

                                                • Yllättävä apu rintasyöpään? Skorpionin myrkyssä hyödyllisiä molekyylejaYrttejä, sieniä ja eläinmyrkkyjä on käytetty lääketieteessä vuosituhansien ajan. Lääketeollisuus
                                                • S-Pankki varoittaa: Jälleen uusia huijausviestejäS-Pankin nimissä levitetään jälleen kerran huijaustekstiviestejä, joiden avulla rikolliset yrittävät
                                                • Suomalainen rikkoi maailmanennätyksen – puoli litraa Jaffaa muutamassa sekunnissaSuomeen on saatu yllättävä uusi maailmanennätys. Kokki Tomi Kotilainen on

                                                Etkö löytänyt etsimääsi?

                                                Aloita keskustelu
                                                Suomi24

                                                Suomen suurin keskustelupalvelu

                                                Palvelut

                                                • 24Keskustelu
                                                • 24Treffit
                                                • 24Viihde
                                                • 24Chat
                                                • Hyötylinkit
                                                • Reseptit
                                                • Horoskooppi
                                                • Lainaa

                                                Ohjeet ja palaute

                                                • Palautelomake
                                                • Opastus
                                                • Säännöt
                                                • Keskustelu Suomi24:stä

                                                Kaupallinen yhteistyö

                                                • Auto1 Vaihtoautot
                                                • TV-ohjelmat
                                                • Sanakirja
                                                • Tietosuojaseloste
                                                • Käyttöehdot
                                                • Evästeasetukset

                                                © 2026 Suomi24, osa City Digitalia