Pitkä liitto , mikä on viilennyt nollaan. Kaipaisin ihoa, läheisyyttä ja seksiä. Vaimo ei halua läheisyyttä, koska henkisellä tasolla ollaan liian etäällä. Onko oikein etsiä ?
Mikä on oikein
19
792
Vastaukset
- Anonyymi
No onko joku oikein vai väärin, riippuu tietenkin sinusta, mikä sinusta on oikein?
Miksi pitkä liitto on viilennyt nollaan ja miksi olette henkisesti erillänne. Vaikea ymmärtää, itse pitkässä liitossa olevana. Mihin rakkaus voi häipyä? Seksikin voi olla paljon muuta kuin yhdyntä. Ja yhdessä voi ja kannattaa tehdä jotain kivaa. JOstakin olisi aloitettava.Jos pitkä liitto on sitä, että koitetaan nokkia toista silmään, vaikkakin tahattomasti. Ainoa ymmärrys toistakohtaan on väärinymmrrts. Mutta jos sellaiseen on jo totuttu. Ei tahdo sitä kivaa yhteistä liioin olla.
Ja jos eroa jää vain yksinäisyys ainoaksi ystäväksi.- Anonyymi
Taas kirjoitat toisena esiintyen!
- Anonyymi
Henkisellä tasolla liian etäällä.. selventäisitkö enemmän mitä tämä käytännössä tarkoittaa.
- Anonyymi
Tuttu juttu, etsi vaan, niin teen minäkin, väärin tämä ei ole
- Anonyymi
Kiiman ja kiintymyksen keskinäiset suhteet muuttuvat pitkän päälle.
Vahvistunut kiintymys ylläpitää myös kiimaa. - Anonyymi
Voisitteko jollakin tavalla lähentyä henkisesti, miten se voisi tapahtua?
- Anonyymi
On. Anna palaa.
On väärin pettää. Sen tiedät itsekin.
EI miita kuin ero vireille. Tietysti minimoit vahingot lasten osalta jos sellaisia on.- Anonyymi
Ihmisen käytökselle on aina syy ja tuon syyn selvittäminen olisi minusta ensiarvoisen tärkeää jos käytös ei miellytä.
Syy voi olla aivan muu kuin voisi olettaa. Anonyymi kirjoitti:
Ihmisen käytökselle on aina syy ja tuon syyn selvittäminen olisi minusta ensiarvoisen tärkeää jos käytös ei miellytä.
Syy voi olla aivan muu kuin voisi olettaa.Siinä kyllä olet oikeassa.
- Anonyymi
Kysypä vaimolta. Kerro hänelle tarpeesi ja kysy, mitä voisit niille tehdä
- Anonyymi
Ilmeisesti vaimosi ei ole tyytyväinen koska seksi ei kiinnosta?
Oletko kysynyt vaimoltasi mitä hän jaluaisi jotta tuntisi itsensä haluttavaksi, ihanaksi, rakastetuksi, kumppaniksi jota arvostetaan ja jolla on suurin merkitys ja vaikutus sinun elämässäsi?
Oletko kysynyt mitä voisit tehdä että hän jälleen haluaisi seksiä?
Rakastatko vielä vaimoasi?
Haluatko vielä yrittää parantaa suhdettanne, oletko valmis tekemään töitä suhteenne eteen? Haluat seksiä eli sinua ei kuitenkaan inhota vaimosi. Olisiko vaimosi loukkaantunut sydän juuriaan myöten niin että tuntee itsensä aliarvostetuksi tympeäksi muijaksi? - Anonyymi
Onko tuo nyt enää edes parisuhde? Jos ei henkisellä tasolla kilkkaa eikä fyysisesti. Eikö tuo nyt ole vaan enää olemista. Edes ystävyydeksi voida laskea jos ei henkisesti kohtaa. Mikä siis pitää yhdessä?
- Anonyymi
Aika heittää vaimo pihalle ja vaihtaa se nuoreen ja kauniiseen.
- Anonyymi
Tai mies pihalle ja vaihtaa nuorempaan ja komiampaan"! Kuka noita vanhoja enää kattelee, haukkuvat vaan vaimojaan ja valehtelevat kaiken vaimon syyksi, jos itsellään on ongelmia!
- Anonyymi
Ai sinuun vai? 👺
- Anonyymi
Ei se noin mene! Aloittaja kysyi että mikä on OIKEIN? Monilla ihmisillä on käsitys oikeasta ja väärästtä tai ainakinnuskon niin, mikä on siis oikein? Oikein on aivan barmasti se, jossa huomioidaan kaikki osapuolet eikä mennä yksistään oma etu ja mukavuus edellä. Oikein ei ole valehtelu ei toisen aliarvostaminen, haukkuminen, hyväksikäyttäminen, pahansuopuus, fyysinen ja tietentahtoen harjoitettu henkinen väkivalta yms.
Mikä on sitten OIKEIN? Toisen kunnioittaminen, huomioonottaminen, myötäeläminen, rehellisyys jne.
Kun aloittaja kysyi, mikä on OIKEIN niin tuoh kysymyksen valossa vastaan että se ei ole oikein että tuottaa toiselle pahaa oloa tieten tahtoen tai valehtelee. Jos tekee jotain jonka tietää olevan väärin toista kohtaan ja jota joutuu jatkuvasti salailemaan niin se ei ole oikein vaan väärin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521784092Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään823232Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka242406Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv562216Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?882075TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851371Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään261290- 401280
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli631119Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10788