Siirry sisältöön
Suomi24
ValikkoSulje

Suomi24-palvelut

  • 24KeskusteluAiheet ja ketjutOlet täällä
  • 24TreffitSeuranhaku
  • 24ViihdeTV ja elokuvat
  • 24ChatJuttele reaaliajassa

Keskustelun aiheet

Kaikki aihealueetAloita keskustelu

Suosituimmat

  • Paikkakunnat
  • Suhteet
  • Yhteiskunta
  • Terveys
  • Viihde ja kulttuuri

Kaikki aiheet A–Ö

  • Ajanviete
  • Ajoneuvot ja liikenne
  • Harrastukset
  • Koti ja rakentaminen
  • Lemmikit
  • Matkailu
  • Muoti ja kauneus
  • Nuoret
  • Paikkakunnat
  • Perhe
  • Ruoka ja juoma
  • Ryhmät
  • SeksiK18
  • Suhteet
  • Suomi24 Blogi ★
  • SuomiAreena
  • Talous
  • Terveys
  • Tiede ja teknologia
  • Työ ja opiskelu
  • Urheilu ja kuntoilu
  • Viihde ja kulttuuri
  • Yhteiskunta

Muuta Suomi24:ssä

  • Lainaa
  • Reseptit
  • Horoskooppi
  • Hyötylinkit

Ohjeet ja palaute

  • Säännöt
  • Opastus
  • Palaute
  • Keskustelu Suomi24:stä
KirjauduRekisteröidy

Ilmoitukset

Ladataan…

    Näytä kaikki
    Muokkaa profiiliaJulkinen profiiliLuetut ketjutKeskustelupassiAsetukset
    Kirjaudu ulos
    • Keskustelu
    • Viihde
    • Lainaa
    • Treffit
    • Säännöt
    • Chat

    Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.

    Vahvista
    • Keskustelun etusivu
    • Aiheet listaus
      • Paikkakunnat
        • Suhteet
          • Terveys
            • Viihde ja kulttuuri
              • Yhteiskunta
                Näytä lisää
                • Ajanviete
                  • Ajoneuvot ja liikenne
                    • Harrastukset
                      • Koti ja rakentaminen
                        • Lemmikit
                          • Matkailu
                            • Muoti ja kauneus
                              • Nuoret
                                • Perhe
                                  • Ruoka ja juoma
                                    • Ryhmät
                                      • Seksi
                                        • Suomi24 Blogi ★
                                        • SuomiAreena
                                        • Talous
                                          • Tiede ja teknologia
                                            • Työ ja opiskelu
                                              • Urheilu ja kuntoilu
                                                1. Keskustelu24
                                                2. dark-signs
                                                1. Keskustelu24
                                                2. dark-signs

                                                dark-signs

                                                dark-signs profiilikuva
                                                Joulu 2024
                                                Vapaa kuvaus

                                                Sosiaalisesti+lahjakas+ja+Andrea+Pirlon+näköinen+nykyaikainen,+suvaitsevainen+ja+eurooppalaishenkinen+mies.

                                                Liittynyt 21 v sitten
                                                Muokkaa profiilia
                                                283 aloitusta · 21562 kommenttia
                                                Uusimmat aloituksetAloituksetSuosituimmat aloituksetSuosituimmatUusimmat kommentitKommentit
                                                • Peris se tossa jo itse sanoikin, että miten taas saa hävetä silmät päästään.

                                                  Onhan Peris nähnyt ihan itse mm. Porarin Maken Varissuolla, Näädän Markun vartijan työasussa, Timpan Prismassa ostoksilla ja vasta Pääskyvuoren Jormakin kävi ostamassa häneltä jotain auton varaosia siihen Kasipätkän Volvoonsa:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

                                                  Ja Bicky Royal-mies on nähty usein siellä Impivaaran uimahallin punttisalilla tekemässä niitä penislihas-treenejä:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
                                                  15.10.2020 18:21
                                                • Kuka tyyppi täällä muka on jollain taaperon tasolla?? Eikä täällä mitään ihmeen mielikuvitusleikkejä edes ole, kun tällä palstalla kaikki kirjautuneena kirjoittelevat henkilöt ovat ihan oikeita ja todellisia ihmisiä.15.10.2020 18:16
                                                • Mikä ihmeen mielikuvitushahmo? Eiköhän tällä palstalla kaikki kirjautuneena kirjoittelevat henkilöt ole kaikki ihan oikeita ja todellisia ihmisiä, eikä ketään ihmeen mielikuvitushahmoja.15.10.2020 16:03
                                                • Niin Timppahan se onkin varmaan joutunut joustamaan aika paljonkin sen oman parisuhteensa ylläpitämiseksi:)))))))))))))))))))))))))))))

                                                  Eikä taida Timppa edes olla niiden "omien" lastensa OIKEA isä:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Kun eikös se Timpan vanhimman pojan OIKEA isä ollut eräs palstalta tunnettu tatuoitukaluinen penetraattori:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
                                                  15.10.2020 12:40
                                                • En kyllä vaan sellaista tästä keskustelusta mistään löytänyt, joten se näistä sun valepuheistasi.15.10.2020 02:34
                                                • Mull itselläni kun onkin hyvälaatuinen ja tuuhea tukka, enkä mä ole mikään trolli. Eikä tietääkseni Perikselläkään pitäisi olla mitään mielenterveysongelmia.15.10.2020 01:02
                                                • En kyllä muista mitään tollaista kertoneeni. Mutta aika säälittävää on kyllä teidän toisten elämä, kun pitää jonkun yhden henkilön kirjoituksia noin tarkkaan seurata.15.10.2020 01:00
                                                • Onko todella noin käynyt? Muistan kuulleeni sellaista, että matkustajia olisi kuollut laivalla paiskauduttuaan seiniä päin, kun laiva kallistui.15.10.2020 00:59
                                                • Todennäköisesti Ruotsin tai Venäjän puolustusvoimien sukeltajat ovat käyneet aluksella melko pian sen uppoamisen jälkeen jotain sieltä hylystä etsimässä. Olisiko laivalla sittenkin ollut kenties lastina jotain asemateriaalia, joka haluttiin saada vältämättä sieltä pois sen riskin takia, että jos laivan hylky päätetäänkin jossain vaiheessa sieltä ylös nostaa.

                                                  Sen paljastuminen olisi ollut kuitenkin sen luokan skandaali, että tällaista riskiä ei haluttu ottaa, koska siinä olisi käytännössä paljastunut myös se uppoamisen todellinen syy, eli tahallinen upottaminen.

                                                  Kaikkien näiden eri teorioiden, salaliittojen ja muiden huhujen mukaan se laivan ylösnostaminen olisi aivan ensiarvoisen tärkeää, koska silloin se oikea uppoamissyy voitaisiin saada selville ja samalla voitaisiin myös sulkea pois ne kaikki erilaiset salaliittoteoriat.

                                                  Epäilen kuitenkin vaan vahvasti sitä, että vielä se aika ei vaan ole oikea sen laivan nostamiseen, kun onnettomuudesta on kuitenkin aikaa vasta vajaa 30 vuotta, joten näin ollen liian monet sen uppoamiseen ja sen salailuun vaikuttavat henkilöt ovat vielä hengissä ja korkeissa asemissa, ettei sitä heidän uraa olla valmiita tuhoamaan sen totuuden esiin saamiseksi.
                                                  15.10.2020 00:55
                                                • Olisiko tosiaan se venäläinen sukellusvene Estoniaan törmännyt? Jos näin olisi käynyt, niin ei tosiaan mikään ihme, että päättivät varmasti yhteistuumin FSB ja Säpo tämän asian salata yhdessä Ruotsin ja Venäjän hallituksen kanssa. Tämä selittäisi varsin hyvin myös sen, miten tehokkaasti nämä tiedustelupalvelut ovat hankkiutuneet eroon kaikista niistä henkilöistä, jotka ovat tienneet jotakin tästä asiasta.15.10.2020 00:44
                                                • Kyllä mä ja Peris ollaan kumpikin oikein tasokkaita miehiä ja siihen ei ole sulla mitään vastaan sanomista, että tiedä sä se.

                                                  Onhan mulla kavereita elämässäni ja joihinkin oon tutustunut tämän palstan kauttakin. Kuten mm. Bicky Royal-mieheen, Porarin Makeen, Näädän Makeen, Pääskyvuoren Jormaan, Jereen, Timppaan ym. turkulaisiin.
                                                  15.10.2020 00:08
                                                • Kai sitä on Peris halunnut myös viettää välillä sitä aikaa niiden omien kavereidensa, kuten Bickyn ja Maken kanssa. Luulisi sitä naisen senkin hyväksyvän, että antaa miehelle myös sitä omaa aikaa niiden hänen kavereidensa kanssa.14.10.2020 23:58
                                                • Ei täällä ole ketään komppaushahmoja tukemassa Periksen kirjoituksia, vaan ihan todellisia henkilöitä jokaikinen kirjautunut henkilö on täällä ollut. Siinä nyt vaan kävi Pääskyvuoren Jerekin omat kommettinsa keskusteluun antamassa.

                                                  Jerehän se on tosiaan myös isänsä Jorman tavoin erittäin kova Toyota-mies:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
                                                  14.10.2020 23:54
                                                • Eikä se ole mikään mielikuvituspizzeria. Onhan Peris kertonut itse siellä käyneensäkin, joten eiköhän se jo todista paikan ihan oikeaksi.

                                                  Kyllä sinne Jyysteriaan voi ajaa ihan vaikka Toyota Hiacella:)))))))))))))))))))))))))))
                                                  14.10.2020 23:48
                                                • Mulla itselläni kun onkin hyvälaatuinen ja tuuhea tukka, kun mä olenkin nykyaikainen ja eurooppalaishenkinen mies.

                                                  Oli vaan niin hyvin siinä sanottu, että piti kehua siinä tota kirjoittajaa, kuka lie sitten ikinä ollutkin.
                                                  14.10.2020 23:45
                                                • Niin yleensä ne persujen äänestäjät ovatkin just niitä naisettomuudesta kärsiviä miehiä, niin heitä persut ovat hyvin onnistuneet houkuttelemaan riveihinsä varsinkin sillä maahanmuuttovastaisuudella, naisten oikeuksien heikentämisellä ja konservatiivisilla arvoilla.

                                                  Ainakin itse aion näillä näkymin äänestää demareita jatkossakin.
                                                  14.10.2020 21:44
                                                • Niin nämä persuja äänestävät ätmit ovatkin itse jämähtäneet ajatusmaailmassaan täysin sinne 50-luvulle ja osa suorastaan jopa kivikaudelle.

                                                  Onneksi mä itse olenkin 2020-luvun arvoja kannattava nykyaikainen ja eurooppalaishenkinen mies.
                                                  14.10.2020 00:00
                                                • Tällaisena vakavana epidemia-aikana hallituksen pitäisikin kieltää se turha ravintoloissa käynti ihmisiltä kokonaan, kun sillä tätä epidemiaa ja sen leviämistä saataisiin jarrutettua hyvinkin tehokkaasti.13.10.2020 22:37
                                                • Parasta olisi, kun hallitus laittaisi ravintolat kiinni "Toistaiseksi", joka tarkoittaisi käytännössä sitä, että ne olisi todellakin kiinni ihan niin kauan aikaa, kun tarve vaatii ja miten kauan tämä epidemia oikein maassamme kestää.

                                                  Jos epidemia kestää sen 5 vuotta, niin silloin ravintolat pidettäisiin kiinni se 5 vuotta ja avattaisiin sen jälkeen vähitellen rajoituksia lieventäen ja oltaisiin tietenkin taas valmiita niitä sulkemaan hyvinkin nopeasti.

                                                  Keksikööt yrittäjät uusia bisnesideoita tai menkööt muihin töihin.
                                                  13.10.2020 20:37
                                                • Näin on. Mielestäni ravintolaruoat ovatkin ihan liian kallista ruoan laatuun ja määrään nähden.

                                                  Sama pätee myös juomiin, kun monissakin paikoissa umpisurkea automaattikahvi maksaa jopa liki 3 euroa kuppi!!! Aivan törkeän hintaista, kun kaupasta sillä ostaa kahvipaketin, josta on iloa pitkäksi aikaa. Usein myös torikahviloissa sen kahvin saa alle parilla eurolla ja on myös paljon parempaa ja tuorempaa, kun jotkut ravintoloiden automaattikahvit tai kolme tuntia pannussa seissyt kitkerän makuinen litku.
                                                  13.10.2020 17:34
                                                Edellinen
                                                Sivu 1 / 30

                                                Siirry sivulle

                                                • 1
                                                • 2
                                                • 3
                                                • 4
                                                • 5
                                                • 6
                                                • 7
                                                • 8
                                                • 9
                                                • 10
                                                • 11
                                                • 12
                                                • 13
                                                • 14
                                                • 15
                                                • 16
                                                • 17
                                                • 18
                                                • 19
                                                • 20
                                                • 21
                                                • 22
                                                • 23
                                                • 24
                                                • 25
                                                • 26
                                                • 27
                                                • 28
                                                • 29
                                                • 30
                                                Seuraava

                                                Osallistu keskusteluun

                                                • Trumpismille murskatappio, Nato vahvistuu153

                                                  Yhdysvaltain kongressin välivaalit ovat romahdus republikaaneille ja ennakoivat trumpismin hiipumista maan poliittiselta kartalta huimaa vauhtia. Natolle sekä Euroopan ja USA:n suhteille tämä tekee gutaa, vaikka Donnie …

                                                • Maajussi-Perttu antoi tylyt pakit morsioehdokkaalle - Lataa suoraa tekstiä: "Iso ongelma"3

                                                  Maajussi-Perttu halusi löytää Maajussille morsian -ohjelmassa kumppanin, joka on lämmin, helposti lähestyttävä ja sisäisesti vahva. Tulevan isännän toiveenaan oli löytää rinnalle ihminen, jonka kanssa voi nauraa, rauhoi…

                                                • Yllättävä suhde - Näin TTK:ssa laulanut Aliisa Syrjä liittyy Eppu Normaalin Martti Syrjään2

                                                  Tanssii Tähtien Kanssa -lavalla nähtiin sunnuntaina 1.11. Aliisa Syrjä. Aliisa Syrjä on suomalainen laulaja-lauluntekijä, joka kirjoittaa ja säveltää itse musiikkinsa sekä osallistuu aktiivisesti kappaleidensa tuotantoo…

                                                • Tyyristä lataamista54

                                                  Aika tyyristä sähköauton lataaminen pörssisähköllä tänään on. Paljonkohan lataaminen sitten maksaa, kun kunnon pakkaset tulevat? https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/0130e500-ffc1-4d57-b29c-9177c7e63d5d

                                                • Wolt-kuskien koulutustasosta vedettiin mutkat suoriksi, kuten tolkun ihmiset arvasi111

                                                  Ensimmäinen kritiikki on se, että raportti ilmoittaa luvun perustuvan Copenhagen Economicsin alustayritykselle tekemään kyselyyn, johon vastasi Suomessa 1 812 henkilöä. Raportin kuvion yhteydessä ei kuitenkaan osoiteta,…

                                                Suomi24 Viihde

                                                • Luetuimmat: Ella Kanninen jakoi kuvia Valerio-rakkaan kanssa: "Pyörähdeltiin pilkkuun asti"Ella Kanninen on juontanut Linnan juhlia ja ollut mukana myös vieraana. Juttu on suosikkiuusinta.
                                                • Anna-Maija Tuokko halusi ökymuutoksen mökille – Mega kuitti aviomies Kari HeiskaselleAnna-Maija Tuokon ja Kari Heiskasen mökin piha uudistettiin Huvila & huussi -ohjelmassa.
                                                • Luetuimmat: Ellinoora sai rajua ryöpytystä TTK:sta – Erityisesti yksi ele sai suomalaiset kiehumaanEllinoora on mukana Tanssii Tähtien Kanssa -kisassa.

                                                Stara

                                                • Kela leikkasi toimeentulotukea yli 16 000 suomalaiseltaKansaneläkelaitos Kela kertoo, että toimeentulotuen ehtojen kiristäminen näkyy parhaillaan tuhansien
                                                • Control Resonant on suomalaisen Remedyn nopeimmin myynyt peliSuomalaisen Remedy-pelitalon odotettu uutuuspeli Control Resonant ilmestyi syyskuussa 2026. Peli
                                                • Ilmapistoolilla ammuttiin seinään – johti poliisitehtävään PohjanmaallaPohjanmaan poliisilaitos tutkii Kristiinankaupungissa tiistaina 3. marraskuuta tapahtunutta välikohtausta. Tapauksessa

                                                Etkö löytänyt etsimääsi?

                                                Aloita keskustelu
                                                Suomi24

                                                Suomen suurin keskustelupalvelu

                                                Palvelut

                                                • 24Keskustelu
                                                • 24Treffit
                                                • 24Viihde
                                                • 24Chat
                                                • Hyötylinkit
                                                • Reseptit
                                                • Horoskooppi
                                                • Lainaa

                                                Ohjeet ja palaute

                                                • Palautelomake
                                                • Opastus
                                                • Säännöt
                                                • Keskustelu Suomi24:stä

                                                Kaupallinen yhteistyö

                                                • Auto1 Vaihtoautot
                                                • TV-ohjelmat
                                                • Sanakirja
                                                • Tietosuojaseloste
                                                • Käyttöehdot
                                                • Evästeasetukset

                                                © 2026 Suomi24, osa City Digitalia

                                                  Uusi leimaPassi