http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011071914053543_uu.shtml
ielestäni suomenkin pitäisi ottaa kovat hankskaan ja hakata kaikki virolaiset rosvot ja öykkärit, heti paikan päällä. Virolaiset kohtelevat suomaliaisia turisteja todella ala-arvoisesti. Ilman suomalaisia, Viro ei todennäköisesti olisi edes päässyt EU-jäsenyyteen, tai Euro-yhteyteen.
Sitähän eivät virolaiset edes tajua, että koko heidän taloutensa on kiinni Suomalaisesta matkailusta sinne. Viron itsenäisyyden jälkeen kävin useinkin Virossa, nyt en enään moneen vuoteen ja tällaiset jutut vahvistavat vaan käsitysyäni virolaisten moukkamaisuudesta vieraita kohtaan.
Virolaiset poliisit hakkasivat turistit!!!!
7
140
Vastaukset
- tolloja ovat
Sen sitä saa kun luulevat olevansa jotain baltiansaksalaisen aatelin jälkeläisiä vaikka suurin osa porukasta polveutuu MAAORJISTA. Kerran kävin "Eestissä" ja toista kertaa en siinä roskamaassa käy.
- kuusamon poro
Suomalaiset juopot saivat ansionsa mukaan, heh-heh!!!
- ....................
Itse asiassa lähes kaikki eurooppalaiset suomalaisia ja ruotsalaisia lukuunottamatta polveutuvat maaorjista...
- Aikaansa seuraava
Viro ja virolaiset ovat perseestä, siitä ei päästä mihinkään. Kaikkiin Suomen ongelmiin ovat yleensä syynä virolaiset. Koko maa pitäisi liittää takaisin Venäjään, niin loppuisi rikollisuus ja harmaa talous Suomessa hetkessä.
- sitä saa mitä tilaa
Kerrankin positiivinen uutinen. Suomalaiset nuoret ovat kuin siat ulkomailla ja on tosi mukava lukea että saavat turpiin minkä ovat myös ansainneet.
- vastuu tekemisistä
Vain juntti uskoo mitä media kirjoittaa. Media on tuloshakuinen mätämuna koneisto.
Kai sitä saa turpaansa missä vaan jos ei pidä turpaansa kiinni, on tilanteita missä pitää ymmärtää olla hiljaa. - Mitä riehut siinä?
Kiinnitä itseesi kyltti: Kivittäkää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717688Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245676- 1232642
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172162Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361795Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111047- 59973
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32941Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45941