Voittonen jäähylle!

lestaleaksabc123

SRK teksi nyt viisaasti, jos se palkkaisi viestinnän ammattilaisia palvelukseensa. Ja Voittonen kannattaisi panna hetkeksi jäähylle.
Vietinnän ammattilaisilta ei ainakaan pääsisi niin usein sammakoita suusta kuten insestin promillerajoja, median haukkumista sekä vihjailuja Sulilan tekemästä fyysisestä ja henkisestä väkivallasta.
SRK:lle hyvä tiedottaja olisi esimerkiksi pastori, toimittaja ja kansanedustaja (ex) Juhani Alaranta.

5

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tietoisuudessa

      Olen samaa mieltä...olen ollut jo monta vuotta ,siitä asti kun tietoisuuteen tuli tämä Oulun insesti-hirviö-isän tapaus...Jos OV .llä on tunto auki...niin jätä paikkasi...jää rivimieheksi....ei se ihmisarvoa huononna .....meidän pitäisi olla kaikki tasapäistä laumaa.....teet vain hallaa koko siionille ....suuressa vallanhimoissas...moni järkevä olisi tehnyt niin jo ajat sitten...virheitä tekee kaikki ihmiset mutta johtopaikoilla olevan on kannettava vastuu tekemisistään....liian monelta on mennyt jo usko tuon Oulun jutunkin takia.

      • No tätä kysyn

        Miten se usko voi mennä jonkun toisen ihmisen erehdysten taikka väärien tekojen takia?


      • ölkjjkhiojp
        No tätä kysyn kirjoitti:

        Miten se usko voi mennä jonkun toisen ihmisen erehdysten taikka väärien tekojen takia?

        miltäpä tuntus jos sinun uskovainen isäsi raiskaisi sinut toistuvasti uudelleen ja uudelleen....panisitko iltoisin kännyt ristiin ja sanoisit : kiitos herrran


    • nettiselaaja

      Vallanhaluinen on useimmiten epäpätevä johtavassa roolissa.

      Johtajan tulee ymmärtää että asema on tarkoitettu yhteisön rakentamiseksi, eikä oman henkilökohtaisen statuksen rakennukseksi.

      Väärä mentalitteetti ja vallanhalu paljastuvat viimein silloin kun johtajan olisi aika astua syrjään - silloin väärä johtaja takertuu asemaansa, kuin rakkaimpaansa (mitä se itseasiassa onkin, ylitse kaiken muun) ja väärä johtaja ei tule koskaan eikä missään olosuhteissa eroamaan itse. Väärä johtaja tulee erottaa.

    • unta palloon....

      Olenko mä nyt tullut hulluksi, mutta eikös tässä avauksessa ollut jo vaikka miten monta vastausta vielä muutama tunti sitten?? Mihinkäs ne on kadonneet?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      97
      4309
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3243
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2360
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      979
    6. 141
      958
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      904
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      842
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      786
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      780
    Aihe