v70 neliveto vm 97?

Onko toi volvon 'vanhempi' neliveto oikeesti niin paska kun mitä nettikeskustelut antaa ymmärtää? Ois tollanen auto tuloillaan mut uskaltaako noin vanhaa nelivetoa ostaa vai meneekö pelkäks korjailuks? Toimiiko toi oikeesti vai onko etuveto pääasiassa?
1163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En suosittele, Kaikissa AWD-Volvoissa tulee vikaa ennemmin tai myöhemmin - yleensä ennemmin. Se ei sitäpaitsi ole oikea neliveto vaan haldex-etuveto..ei hyvä.
Korjaaminen tulee erittäin kalliiksi. Automaatti tuohon lisäksi niin katastrofi on valmis.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aikkis kirjoitti:

Onko toi volvon 'vanhempi' neliveto oikeesti niin paska kun mitä nettikeskustelut antaa ymmärtää? Ois tollanen auto tuloillaan mut uskaltaako noin vanhaa nelivetoa ostaa vai meneekö pelkäks korjailuks? Toimiiko toi oikeesti vai onko etuveto pääasiassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu