Onko jolain antaa vinkkejä miten saisi tehtyä arhaan muotin kun aiomme rakentaa kalusteet betonista ja saada ne näyttämään vähän luononkiveltä.
Miten tehdä muotit, miten maalata tai sävyttää? entä pöydän pinta laattaa vai maalia vai mitä?
Pöytä ja penkit betonista
kuhan kysyn
2
497
Vastaukset
- puuseppää aina
tarvitaan,kun valumuottia tehdään yksimuotti pöydänjalkoja varten ja yksituolin tai penkkiä varten ja kansi sekä istunpinnat puuta.
- betonista täälläkin
Viimeisimmässä Viherpiha -lehdessä on juttua betonista ja betonirungosta joka on mosaiikilla päällystettyjä. Siellä ovat linkit sivustoille myös, käväisehän lukaisemassa! Haaveissa myös!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942603- 1961000
- 55792
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti135737- 57645
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?16551- 51535
- 40514
- 55495
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52494