Onko jolain antaa vinkkejä miten saisi tehtyä arhaan muotin kun aiomme rakentaa kalusteet betonista ja saada ne näyttämään vähän luononkiveltä.
Miten tehdä muotit, miten maalata tai sävyttää? entä pöydän pinta laattaa vai maalia vai mitä?
Pöytä ja penkit betonista
kuhan kysyn
2
454
Vastaukset
- puuseppää aina
tarvitaan,kun valumuottia tehdään yksimuotti pöydänjalkoja varten ja yksituolin tai penkkiä varten ja kansi sekä istunpinnat puuta.
- betonista täälläkin
Viimeisimmässä Viherpiha -lehdessä on juttua betonista ja betonirungosta joka on mosaiikilla päällystettyjä. Siellä ovat linkit sivustoille myös, käväisehän lukaisemassa! Haaveissa myös!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....438626Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3006500- 596412
Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?995877Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k465543Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️524894Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem2284234Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe44001- 1513736
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!393282