mitäs nyt sanot kun vihreät haluavat Suomeen moniavioisuutta - sekö sopii sinulle - vai etkö haluakkaan kommentoida.
Ei varmaan ole enää pitkä matka siihen,kun joku ehdottaa ihmisen ja eläimen välistä avioliittoa - vai mitä.
Kerro nyt,sinä olet sentään paljon älykkäämpi kuin nämä 2-3 persuista valittajaa,jotka palstalla asuvat.
Nooh "kysyjä"
4
<50
Vastaukset
- kysyjä.
kuule sinun pitäisi ensin ehkä hivenen perehtyä tähän ihmisen ja eläimen välisiin eroihin. kuten varmasti olet huomannut (?) niin eläimeltä ei voi oikein kysyä että "tahdotko?".
sen sijaan ihmiseltä voi kysyä ja hän jopa vastaa suostuvasti tai kieltävästi. tämä katsos on seurausta siitä että ihmisellä on vapaa tahto jota hän voi noudattaa. sen sijaan eläin toimii vaistojen varassa.
näin ollen on täysin idioottimaista verrata toisiinsa ihmisen ja ihmisen välistä avioliittoa verrattuna teidän perSSujen kovasti fantasioimaan ihmisen ja koiran väliseen liittoon. koiralta kun ei voi kysyä.
mitä tulee itse moniaviosuuteen, niin en kannata ideaa. perusttelemaan en asiaa nyt lähde koska minulla nämä työt painavat päälle sata nolla. pitähään sitä nyt päästä veroja maksamaan jotta te perSSut saatte käydä niitä korkkaamassa kelalta.
ps. koska minä saan muuten vastauksen siihen että miten te perSSut aiotte pelastaa suomen talouden? en ole kysynyt tätä vasta kuin noin 500 kertaa mutta yhtään kunnon vastausta ei ole tullut. teidän mielestä on paljon paljon paljon tärkeämpää pohtia saako koiran, kissan, kanan, kukon, hevosen, lehmän, sonnin, päästäisen kanssa olla "sillai".- kuka älyä
Rautalangasta väännettyäkään et tajua. Ja miten tolla älyllä voisit?
- oikeistolainen-
Mutta kysyjä,varmaan jo tajuat että on vain ajan kysymys kun joku todella ehdottaa ihmisen ja eläimen välistä avioliittoa - ja luultavasti juuri joku vihreä.
Eiköhän se haukuttu Oinonen tätä tarkoittanut "hauveli"-lausunnollaan - eli kuinka järjettömiksi on asiat menossa,kun pitää olla niin kaikki suvaitsevainenkin.
ps. en muuten ole persu.
- No teidän pitää kysy
No teidän pitää vain kysyä itseltänne, että ettekö te monet jo nyt elä moniavioisuudessa? Eikö tosiaan aviollinen uskollisuus ole vain mielikuvitusen tuotetta, ja jokainen isäntä ja emäntä on mitä todennäköisimmin valmis vapaaseen seksiin kenen vain kanssa, kuka sitten sattuukin olemaan suostuvainen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7193074Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3622772Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o622556Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä312477Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja582038Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181559Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121552- 491529
- 771514
- 571439