Vakuuksia ei tule ......ehkä jonkinlainen selittelyjen viidakko.
SDP:n huijaus realisoituu huomenna.
16
98
Vastaukset
- ghgh.
Tänään MTV3 kymppi uutissa taloustoimittaja Saksasta sanoi suoraan, että Suomen takuujut jää isojen jalkoihin. Eli sirkusta käydään täällä ja äänestäjiä kusetaan.
- Persupaviaanit
Jutta tekee työtä etulinjassa, käpykaarti persut mölläjää suu vaahdossa jaskaa!
- Sataa Soinin laariin
Jja koko ajan sataa Persujen laariin. Seuraava ek-vaalitulos voikin olla ihmetyksen aihe.
- että. tälleesti
Demarien alamäki jyrkkenee. Teette pian seuraa kepulle ja kunhan on seuraavat vaalit, kilpailette pienimmän oppositiopuolueen paikasta kepujen kaa.
Tottakai Juttis joutui *etulinjaan* kun oli niin kova hinku hallitukseen kokkarien kanssa. Ei kokkari tyhmä ole, vaan syöttää demarin mörölle ja pysyy itse suurimpana puolueena. Se on mahdollista nykynörttien ja propellihattujen avustuksella, ne kun ovat niin kokkaria niin kokkaria vaikka ei itellä ole kuin tuulen huuhtoma ahteri. - rähmällään ja
Suoraan tuleen makaamaan!
- Känsänedustaja
Kansa on jo huomannut persujen arvomaailman ja tuominnut Soinin juopottelevine joukkoineen ikuiseen oppositioon ja hyvä niin, persuillahan ei ole toivetta sen kummempaa kuin röhnöttää ja sikailla.
Eduskunnassa oppositiossakaan tämä nykyinen suuri kansanedustajajoukkio ei juuri saa suutansa auki. Heidän kirkkain tähtensä Hakkarainen puhui sielä melkein, mutta ei sitten puhunutkaan.- 12+15
Tämä EI ole persujen palsta! täällä puhutaan nyt teidän demujen toilailuista ja valheista.
Sinun viestisi todistaa että paniikki leviää demujen keskuudessa. Alkaa olemaan vaikeaa peitellä sitä takinkääntöä...
- rikollisiako ??????
Kansalle syötetään VALETTA ....VALETTA ...uskovat vissiin itekkin.
--------------------vakuuksia ei tullut vaikka niin väitetään----------------
--------------------on se härskiä-------------------------------------------------- Varma tieto!
Valtakunnanoikeus kutsuu Juttaa ja Jyrkiä!
- lisää palaa vain!
"Eurojohtajat päättivät antaa myös Euroopan kriisirahasto paljon uusia valtuuksia. Euroopan rahoitusvakausvälineellä (ERVV) on vastedes valtuudet muun muassa rahoittaa kriisimaiden velkojen takaisinostoja markkinoilta. Lisäksi ERVV saa luvan auttaa hallituksia, jotka joutuvat pääomittamaan vaikeuksiin joutuneita pankkejaan. ERVV saa myös uuden välineen, jolla se voi antaa ennaltaehkäisevää tukea tartuntavaarassa oleville maille kuten Italialle ja Espanjalle. "
- kolomenolla
Italia ja/tai Espanja putoavat seuraavana jo ennen kuin putoaa lehti puusta.
- haaa,,.,.-
Tämä kaikki on lähtöisin veronkevennyksistä joita on viljelty jo useita vuosia ja kevennykset ovat kohdistuneet näihin joilla on varaa lainata valtioille.
Katainen mm. on keventänyt rikkaiden verotusta roimasti ja siirtynyt tasaveroon vaikka muuta väitetään. - entinen temari
Ei ole demareilla johtajaa, on vain joomiehiä ja -naisia. Vallanhimo pistää kääntämään takkia ja vaikka syömään hatullisen sitä ihtiään kunhan vain saa hymyillä medialle ja liehakoida EU-herroille ja narreille.
Saatte uskoa että seuraavissa eduskuntavaaleissa tulee pitkä miinus. Tai mistäs tiedetään vaikka Suomessa ei enää vaaleja pidettäisikään kun liittovaltio sanelee pykälät ja säännöt?
Maailma olis paljon parempi jos kahta asiaa ei olis keksitty, ne ovat politiikka ja uskonto.- jees ja
Rähmälleen!
- waa.,-<
Miksi Jutta valehtelee......no kun on maan tapa.
- waakki
Valehtelu tulee ihan sujuvasti Jutalta ....on ainesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse834597Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1103820Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1733612Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.552046Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1291104
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1401050- 57963
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27882