"
Kyläkauppias Vesa Keskinen järkyttyi havaittuaan tunkeilijan ikkunassaan.
Vesa Keskisen mukaan ikkunaan oli jäänyt kiinni tuntematon, keski-ikäinen nainen. Keskinen löysi hänet ikkunastaan aamuyöllä maanantaina.
– En tuntenut häntä. Enkä halua tunteakaan. Heräsin ja lähdin hakemaan limsaa keittiöstä, Vesa Keskinen kertoo MTV3.fin Viihdeuutisille.
Keskisen ensimmäinen ajatus oli saada ihminen irti ikkunasta mahdollisimman turvallisesti ja nopeasti.
– Tuntui tosi kornilta työntää naista hartioista, mutta miltä se olisi näyttänyt valvontakameroista katsottuna vetää häntä ikkunanraosta väkisin pihamaalle. Ei olisi ollut maailman kaunein näky.
– Juttelimme tapahtuneesta ja sain hänet turvallisesti ulkopuolelle talostani. Turvayhtiön henkilön hälytin välittömästi tarkistamaan tilanteen. Tunkeutuja ei ollut aggressiivinen.
Keskinen kertoo aikovansa pienentää ikkunoiden kokoa, jotta vastaavaa ei pääse jatkossa tapahtumaan.
(MTV3–JARI KUPIAINEN)"
Pienentää???
Outoa puhetta kyläkauppiaalta. Suurentaa niitä ikkunoita pitää, ellei halua akkojen aukkoihin juuttuvan.
Vesa Keskisllä ongelmia riittää
12
410
Vastaukset
- RumaVallesmanni
Eikös Pohojanmaalla kaiken pirä olla suurta?
- Vesalla henk.koht.on
-gelma!! KESKINEN ON NÄHNYT HARHOJA! VIINAPIRUJA!!
- Näkikö
"Turvayhtiön henkilökin" harhoja )
Ongelmana liian innokkaat naiset ja ihmekös tuo.
- Tuula-Taikkuli
Minä eli "Mie-Mie" olisin voinut olla tuo ikkunasta sisään kiipevä nainen. Olisin voinut juuttua ikkunaan kiinni olkatuppauksistani...eiku rintatoppauksistani!
Olen (ainakin omasta mie-mielestäni) ihana VIHREÄSILMÄINEN NOITA, joka tiedän kaikesta kaiken. Oikeasti vain luulen tietäväni.
Koska itse vaalennan lyhyttä poikatukkaani ja käytän topattuja rintaliivejä, luulen että kaikki muutkin naiset käyttävät. Sitten vielä levittelen ympäriinsä "tietojani"...eiku siis luulojani siitä, että sillä ja sillä on topatut rintaliivit.
Voisivatko nyt kaikki muistaa minut? Olen vaa`an merkissä syntynyt ihana vihreäsilmäinen noita, jolla on lyhyt blondattu poikatukka ja komeasti topatut rintaliivit?
Veskuu...Veskuu (kuten sinua kutsun), olethan huomannut minut: ihanan blondatun poikatukan, jolla on topatut rintaliivit ja joka käytän nimimerkkejä "Mie" ja "Mie-Mie", vaikka olen OIKEASTI pohjoisesta kotoisin.
T. Topatut rintaliivit ja upeasti blondattu poikatukka- Tuula - Taikkuli
Vielä piti lisäämäni, että olen se ihana ruusulta ja liljalta (Rose-Lilja) tuoksuva blondattu MAAILMAN NAPA, jonka vuoksi OLETAN, että kyläkaupasta siivotaan pois kaikki hiukankin hieltä ja alkoholilta haisevat asiakkaat. OLEN nimittäin vähän muita parempi...ainakin OMASTA MIELESTÄNI. Lueskelen TORIN LAIDALLA sijaitsevassa asunnossani ranskalaisia muotilehtiä esim. Marie Claire, vaikken ranskaa juuri taidakaan. Samalla saatan siemailla hiukan kuohuviiniä. MINULLE EIVÄT suomalaiset "junttimaiset" naisten lehdet kelpaakaan!!
Minun vihreäsilmäisen noidan suorastaan nerokkaita kirjoituksia voi lukea mm. nimimerkkien "Mary", Rose-Mary", "Mie-Mie", "Mie", "Rose-Lilja", "Justiina", "Tulip", "Tulppaani", "Tähtityttö", "Torinlaidalla asuva" ja "Tuula-Taikkuli" sekä "Maikkuli" yhteydessä.
OLEN MIELESTÄNI myös sen verran parempi, että minulla on oikeus esiintyä myös puolituttujeni nimissä heidän asioistaan PUUTA-HEINÄÄ kirjoitellen. Faktatietojahan minä en kenestäkään tarvitse. Voin ihan pelkän NEROKKAAN PÄÄTTELYKYKYNI ansiosta arvata muiden asiat, vaikken olisi asianomaisia KOSKAAN ITSE henk. koht. tavannut!
Elikkä täällä olisi nyt tällainen UPEA BLONDATTU, UPEAN KAUNIS VIHREÄSILMÄINEN, UPEASTI VALEHTELEVA, UPEATA ATMOSFÄÄRIÄ edellyttävä "Marie Claire" - tyyppinen Tuula - Taikkuli TOPATUISSA RINTALIIVEISSÄÄN Vesku seuraksi tarjolla..
- jk
vai n iin
- härmänhässäkkä
Vesa tarjosi tunkeutujalle viiniä ja ehdotteli sopimattomia...Mitä lienee sattunutkaan, kun nainen pakeni ikkunasta ulos ja unohti kenkänsäkin Keskiselle. ja hälytti vielä poliisit paikalle. Oli myös silminnähden hysteerinen. Selittelyn makua Vesalta. Samanlaista selittelyä kuin raiskausepäilyjen aikaan. Mahtaakohan videovalvontanauhat nyt pysyä tallessa vai toimitetaanko kiireen vilkkaa hukka-nimiseen paikkaan kuten raiskausepäilyjenkin aikana.
- miliisimies
Jep. Kukapa soittaisi itselleen poliisia tunkeuduttuaan ensin miljonäärin asuntoon.
- pukkivaan
Nainen kertoi paniikissa karanneensa Keskisen talosta tuuletusikkunasta, kun Vesa koitti kähmiä ja ehdotteli todella härskejä.
- Eikö edes Batman
Vesa Keskinen sanoo, että
– En tuntenut häntä. Enkä halua tunteakaan.
Mutta eihän toki niin ynseästi pidä suhtautua. Jospa se ei ollutkaan keski-ikäinen nainen vaan aivan nuori Batman, joka oli juuri hänen takiaan kiivennyt seinää pitkin ikkunaan.
Ehkä Batman auttaa voi!
Eikö edes Batman olisi sentään jotain, joka saisi jo eloa ennen aikojaan vanhentuneeseen ja turvonneeseen gubbeen?- karavaanari kaukaa
Nuori oli nainen ja nätti. Keskinen vaan on patolocinen valehtelija ja narsisti.
- Voi pojat, mikä mies
Kun kovasti yrittää, niin kyllä se vaimo sieltä löytyy. Tästä oppia:
http://www.youtube.com/watch?v=4T85Fxto-hI
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse854614Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1103830Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1753620Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.582052Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1291114
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1401050- 57963
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27882