Teholastu 328:iin

Kannattaisko 328:iin (-97) laittaa teholastua? Onko hinta/tehonnousu suhde järkevä? Entä mikä olisi BMW:en paras lastumerkki/malli?
Paljonkohan sillä voisi saada lisää.. ehkä 15hp/30newtonia max.?

Onko kellään kokemuksia tai tietoa kysyisestä asiasta?

Kiitos niille, jotka jaksavat vastata.. =)
2289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...joskus itse mietin ihan samaa, mutta kalliita hepoja jos lastulla luvataan max 10-15 lisää...

Joskus näillä forumeilla on juttuja 328:sta, joissa on lastun lisäksi parannettu ilman virtausta, ja tuloksena saatu 25-30 hepoa lisää...taitaa tosin olla urbaani legenda, en muista itse nähneeni mitään teho/vääntökäyriä tällaisesta tapauksesta...

Äänestä
  • lastu ja ilmanpuhd. vaihto parempiin on vain noin 10hp lisää ---> ei kannata..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kannattaako? kirjoitti:

Kannattaisko 328:iin (-97) laittaa teholastua? Onko hinta/tehonnousu suhde järkevä? Entä mikä olisi BMW:en paras lastumerkki/malli?
Paljonkohan sillä voisi saada lisää.. ehkä 15hp/30newtonia max.?

Onko kellään kokemuksia tai tietoa kysyisestä asiasta?

Kiitos niille, jotka jaksavat vastata.. =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu