n. 20-25v kämppis Tampereelle hakusessa :))!

tarunda

Heippa! Olen 21v täyttävä nainen ja aloitan opiskeluni Tampereella syksyllä. Koska asuntotilanne (ja rahatilanne :)) on mikä on, ajattelin katsastaa, minkälaisia ihmisiä olisi kämppiksiä Tampereelta vailla.
Tulisin asumaan Tampereen kämpässä noin puolet ajasta ja puolet vietän Turussa kaksiossamme poikaystävän kanssa. En päässyt Turkuun opiskelemaan haluamaani alaa, joten ratkaisuna on se, että etsin Tampereelta halpaa solua/kimppakämppää, jossa voisin viettää aina n. puolet viikosta eli ne päivät, joina minulla on pakollisia luentoja :)

Joten sinulla olisi sitten tyhjä kämppä ja omaa rauhaa usein kun en olisi kotosalla :). Toivoisin löytäväni sosiaalisen ja iloisen nuoren naisen, joka tulisi hyvin toimeen vieraiden ihmisten kanssa ja pystyisi pitämään talon pystyssä silläkin aikaa kun en itse ole paikalla :D.
Juhliminen ja hauskanpito ei haittaa, kunhan minun ei tarvise nukkua joka yö korvatulppien kanssa ja osaat siivota omat jälkesi niin, että kehdataan kutsua asuntoon myös kavereitamme ja vieraita :)!

2

343

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tarunda

      jos kiinnostaa laita eka viestiä tänne niin mietitään sitten paremmin sähköpostin välityksellä! :))

    • mele-song

      Moikka,
      olen 20-vuotta täyttävä tyttönen. Opintoni alkavat 10.8 Lempäälän suunnalla, mutta etsiskelen kämppää/kämppistä Tampereen keskustan läisyyteen (hyvien kulkuyhteyksien varrelle).
      Asunnon tarpeella jo kiire ja sopivaa yksiötä ei tunnu löytyvän.

      Olen iloinen, sosiaalinen ja muiden kanssa toimeen tuleva. En harrasta yletöntä bilettämistä ja olen muutenkin melko rauhallinen tyyppi. Osaan siivota omat jälkeni ja varmasti kämmppäkin olisi vielä kunnossa vaikka siellä hetken yksin aikaa viettäisinkin :)

      Haen myös asuntoa ensimmäistä kertaa, joten kaikki on minulle hieman uutta (:

      Jos kiinnostuit niin sähköpostioosoitteeni on: [email protected]

      T: Tiia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      120
      2091
    2. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      157
      1984
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      28
      1946
    4. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      14
      1202
    5. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      51
      997
    6. Mitä sanoisit mulle?

      Niin, mitä sanoisit mulle! Sille ainoalle, jota rakastat..
      Ikävä
      85
      946
    7. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

      Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
      Tanssii tähtien kanssa
      23
      875
    8. Onneksi meidän välillä ei ole mitään negatiivista

      Olen tosi iloinen siitä.
      Ikävä
      114
      834
    9. Minä tunnen sinut

      Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell
      Rakkaus ja rakastaminen
      50
      811
    10. Mihin olet kadonnut kaivattuni?

      Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon
      Ikävä
      33
      789
    Aihe