Heippa! Olen 21v täyttävä nainen ja aloitan opiskeluni Tampereella syksyllä. Koska asuntotilanne (ja rahatilanne :)) on mikä on, ajattelin katsastaa, minkälaisia ihmisiä olisi kämppiksiä Tampereelta vailla.
Tulisin asumaan Tampereen kämpässä noin puolet ajasta ja puolet vietän Turussa kaksiossamme poikaystävän kanssa. En päässyt Turkuun opiskelemaan haluamaani alaa, joten ratkaisuna on se, että etsin Tampereelta halpaa solua/kimppakämppää, jossa voisin viettää aina n. puolet viikosta eli ne päivät, joina minulla on pakollisia luentoja :)
Joten sinulla olisi sitten tyhjä kämppä ja omaa rauhaa usein kun en olisi kotosalla :). Toivoisin löytäväni sosiaalisen ja iloisen nuoren naisen, joka tulisi hyvin toimeen vieraiden ihmisten kanssa ja pystyisi pitämään talon pystyssä silläkin aikaa kun en itse ole paikalla :D.
Juhliminen ja hauskanpito ei haittaa, kunhan minun ei tarvise nukkua joka yö korvatulppien kanssa ja osaat siivota omat jälkesi niin, että kehdataan kutsua asuntoon myös kavereitamme ja vieraita :)!
n. 20-25v kämppis Tampereelle hakusessa :))!
2
362
Vastaukset
- tarunda
jos kiinnostaa laita eka viestiä tänne niin mietitään sitten paremmin sähköpostin välityksellä! :))
- mele-song
Moikka,
olen 20-vuotta täyttävä tyttönen. Opintoni alkavat 10.8 Lempäälän suunnalla, mutta etsiskelen kämppää/kämppistä Tampereen keskustan läisyyteen (hyvien kulkuyhteyksien varrelle).
Asunnon tarpeella jo kiire ja sopivaa yksiötä ei tunnu löytyvän.
Olen iloinen, sosiaalinen ja muiden kanssa toimeen tuleva. En harrasta yletöntä bilettämistä ja olen muutenkin melko rauhallinen tyyppi. Osaan siivota omat jälkeni ja varmasti kämmppäkin olisi vielä kunnossa vaikka siellä hetken yksin aikaa viettäisinkin :)
Haen myös asuntoa ensimmäistä kertaa, joten kaikki on minulle hieman uutta (:
Jos kiinnostuit niin sähköpostioosoitteeni on: [email protected]
T: Tiia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2629869K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1875602Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1615201PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *724856- 2122429
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.122259Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3201938- 211635
- 901587
- 411143