Heippa! Olen 21v täyttävä nainen ja aloitan opiskeluni Tampereella syksyllä. Koska asuntotilanne (ja rahatilanne :)) on mikä on, ajattelin katsastaa, minkälaisia ihmisiä olisi kämppiksiä Tampereelta vailla.
Tulisin asumaan Tampereen kämpässä noin puolet ajasta ja puolet vietän Turussa kaksiossamme poikaystävän kanssa. En päässyt Turkuun opiskelemaan haluamaani alaa, joten ratkaisuna on se, että etsin Tampereelta halpaa solua/kimppakämppää, jossa voisin viettää aina n. puolet viikosta eli ne päivät, joina minulla on pakollisia luentoja :)
Joten sinulla olisi sitten tyhjä kämppä ja omaa rauhaa usein kun en olisi kotosalla :). Toivoisin löytäväni sosiaalisen ja iloisen nuoren naisen, joka tulisi hyvin toimeen vieraiden ihmisten kanssa ja pystyisi pitämään talon pystyssä silläkin aikaa kun en itse ole paikalla :D.
Juhliminen ja hauskanpito ei haittaa, kunhan minun ei tarvise nukkua joka yö korvatulppien kanssa ja osaat siivota omat jälkesi niin, että kehdataan kutsua asuntoon myös kavereitamme ja vieraita :)!
n. 20-25v kämppis Tampereelle hakusessa :))!
2
369
Vastaukset
- tarunda
jos kiinnostaa laita eka viestiä tänne niin mietitään sitten paremmin sähköpostin välityksellä! :))
- mele-song
Moikka,
olen 20-vuotta täyttävä tyttönen. Opintoni alkavat 10.8 Lempäälän suunnalla, mutta etsiskelen kämppää/kämppistä Tampereen keskustan läisyyteen (hyvien kulkuyhteyksien varrelle).
Asunnon tarpeella jo kiire ja sopivaa yksiötä ei tunnu löytyvän.
Olen iloinen, sosiaalinen ja muiden kanssa toimeen tuleva. En harrasta yletöntä bilettämistä ja olen muutenkin melko rauhallinen tyyppi. Osaan siivota omat jälkeni ja varmasti kämmppäkin olisi vielä kunnossa vaikka siellä hetken yksin aikaa viettäisinkin :)
Haen myös asuntoa ensimmäistä kertaa, joten kaikki on minulle hieman uutta (:
Jos kiinnostuit niin sähköpostioosoitteeni on: [email protected]
T: Tiia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 26824480
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?462154- 1961555
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1381437- 281219
- 122978
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30922Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex84811Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t82776- 75698