Tämä juttu löytyy aikaisemmin aloitetusta talvisotajutusta vastineena jälleen kerran esitetylle (idioottimaiselle) höpötykselle Suomen syyllisyydestä talvisotaan.
Toistetaan taas (ilmeisesti 10. tai 20. kerta).
1. Kansainliitto totesi Neuvostoliiton yksin syylliseksi talvisotaan
2. Ko. syyllisyyttä ei ole kumottu
3. Eikä Neuvostoliiton sotaan syyllisyyttä ainakaan kakkosnelosessa muuksi muuteta
Eli jos Sinä ja muut kommarit haluatte muuttaa hyväksytyn tosiasian, alatte touhuun. Eli:
1. Otatte yhteyttä erilaisiin kansainvälisiin foorumeihin (YK, EU, Euroopan neuvosto, Haagin tuomioistuin yms, yms,)
2. Esitätte, että Suomi pitää julistaa yksin syylliseksi talvisotaan (yritätte keksiä perusteitakin - ei riitä, että setukka on sitä mieltä)
Joku Erkki Susi etc. kommaripöntöt voinevat mielihyvin antaa asiantuntija-apua.
Niin kauan kun em. proseduuriin ei lähdetä, olisiko liikaa pyydetty, että lopettaisitte idioottimaisen jankkaamisen selvässä asiassa.
Ansitsee noston
3
<50
Vastaukset
Se on Tolkku valitettavasti niin jotta idiootti on idiootti ja pysyy, se ei pysty muuttumaan koska muutoinhan se ei edes olisi idiootti. Muutoin kirjoitat ihan asiaa.
Näinhän se on.
Mutta palstan punanutut eivät koskaan muuta kantaansa asiasta sillä se on heille uskonasia eikä sillä ole järjen kanssa mitään tekemistä.
Siksi meidän tulee säännöllisin väliajoin muistuttaa satunnaisia ohikulkijoita totuudesta ja esittää asiallinen mutta - ah - niin kiperä kysymys punanutuille:
Pystyykö normaaliälyinen kommunisti osoittamaan syyllisen pystymättä kertomaan tekoa, johon tämä on syyllistynyt?
Ja sitten voimme vain ihmetellä, että mikseivät kommunistit vastaa!!!!!!!!
.....................- Voi surkeeta voi
BUAAHHAHHAAAAA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18313718
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585493Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454960Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1563734Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402863Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1201811Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3721707Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371525