Disney-kanava TV Viihteessä

Kohta saapi sitten antenniverkon telkkareihin TV Viihteenkin kautta tilata Disney-kanavan, ja jostain syystä ovat saaneet luvan välittää tota Disney-kanavaa klo 22 asti, siis pidempään kuin mitä Plustv:n kautta. Elokuun aikana tuo tulee myyntiin.
Mä taidan laittaa tuon tilaukseen koska mua kismittää se että tähän asti lähetys on katkennut päivittäin aina klo 18 ja nyt sitä saisi tuijotella pidempäänkin. Alkaakin muuten käydä mielenkiintoiseksi jos TV Viihde alkaa tarjota samoja kanavia kuin Plustv:kin.
2147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ooks vähä pöljä? Digita Disneykanavaa lähettää antenniverkossa, ei plustv eikä tv-viihde. Joten sitä ohjelmaa tulee sieltä yhtä kauan kummankin operaattorin salauksenpurkukorttia käyttäen. Kortti siis purkaa vaan lähetteen salauksen, lähete tulee siis Digitan avustamana antenniverkkoon. Pistin muutaman kerran jotta menee tyhmemmällekin perille, että Digita lähettää Disneytä antenniverkossa, ei siis PlusTV tai TV Viihde. Ock samma på håkans.

Äänestä
  • En ole pöljä/tyhmä! Ja tiedän kyllä että se itse lähetys tulee Digitan lähettimistä mutta tarkoitan Esitys-/JAKELUOIKEUKSIA! Plustv:n kortilla sitä ei voi katsella muuta kuin klo 18 asti, sen sijaan TV Viihteen kortilla sitä voi katsella klo 22 asti! En ole väittänyt sanallakaan että Plustv tai TV viihde sitä kanavaa LÄHETTÄISI. Sanoin vain että niiden kautta, jolla siis tarkoitin että noiden kortilla. Ja välittäminen ei tarkoita automaattisesti lähettämistä, välittäminen on tässä tapauksessa siis jälleenmyyntiä!

    Ja pikkuvinkki: ei tarvii aina ja heti alkaa nimittelemään ja haukkumaan ihmisiä! Kai itsekin joskus esität asiat vähän epäselvästi, vääriä termejä käyttäen? Vai luuleeko Börje olevansa niin täydellinen ettei ikinä tee itse mitään virheitä? Hah, ihan satayks prosenttisen varmasti teet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


viimeinkin. kirjoitti:

Kohta saapi sitten antenniverkon telkkareihin TV Viihteenkin kautta tilata Disney-kanavan, ja jostain syystä ovat saaneet luvan välittää tota Disney-kanavaa klo 22 asti, siis pidempään kuin mitä Plustv:n kautta. Elokuun aikana tuo tulee myyntiin.
Mä taidan laittaa tuon tilaukseen koska mua kismittää se että tähän asti lähetys on katkennut päivittäin aina klo 18 ja nyt sitä saisi tuijotella pidempäänkin. Alkaakin muuten käydä mielenkiintoiseksi jos TV Viihde alkaa tarjota samoja kanavia kuin Plustv:kin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu