Eli jos haluaa päästä puolella vuodella, mutta sut määrätäänkin vuodeksi palvelemaan niin eikös tästä vuoden nakista pääse sillä, että kun puoli vuotta on täynnä niin ilmoittaa vaihtavansa sivariin? Eikös sivarissa lasketa jokainen armeijassa palveltu päivä tuplana eli olet periaatteessa jo suorittanut sivarin silloin kun olet ollut armeijan harmaissa puoli vuotta?
puolen vuoden palvelus?
2+12
2
446
Vastaukset
- Ejurr
Tuota olen itsekin mietttnyt. Olisi kiva saada joku vastaus tähän.
- Jotain Tälleen_?
Joko 1) sivariin tai sitten 2) käyt kertomassa lähteväsi litomaan?
2) a) vaihtoehdossa saattavat tarjota lykkäystä, jos katsovat sinussa olevan potentiaalista erikoismies-/johtaja-ainesta?
2) b) vaihtoehdossa toteavat (jostain syystä) sinut sopimattomaksi palvelukseen ja saat pysyvän kiellon lähestyä puolustusvoimia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712973
- 462574
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322235- 792138
- 951956
- 321712
- 121536
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171487Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?271302Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil201222