Eli jos haluaa päästä puolella vuodella, mutta sut määrätäänkin vuodeksi palvelemaan niin eikös tästä vuoden nakista pääse sillä, että kun puoli vuotta on täynnä niin ilmoittaa vaihtavansa sivariin? Eikös sivarissa lasketa jokainen armeijassa palveltu päivä tuplana eli olet periaatteessa jo suorittanut sivarin silloin kun olet ollut armeijan harmaissa puoli vuotta?
puolen vuoden palvelus?
2+12
2
488
Vastaukset
- Ejurr
Tuota olen itsekin mietttnyt. Olisi kiva saada joku vastaus tähän.
- Jotain Tälleen_?
Joko 1) sivariin tai sitten 2) käyt kertomassa lähteväsi litomaan?
2) a) vaihtoehdossa saattavat tarjota lykkäystä, jos katsovat sinussa olevan potentiaalista erikoismies-/johtaja-ainesta?
2) b) vaihtoehdossa toteavat (jostain syystä) sinut sopimattomaksi palvelukseen ja saat pysyvän kiellon lähestyä puolustusvoimia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 973327
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413143- 2182680
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?382269- 321599
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411446Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?241446- 101304
- 131279
- 221261