Istun, tuijottelen järvelle ja haaveilen sinusta. Niin kova ikävä, että pahaa tekee. Toivoisin niin, että lähettäisit minulle viestin, soittaisit tai antaisit edes jonkin merkin siitä, että en ole kuvitellut sinunkin tuntevan jotain samankaltaista...
HETKINEN! Miksen minä lähetä sitä viestiä, anna sitä merkkiä ja avaa keskustelua. Minä olen ollut hiljaa kuin sieni sateella, vaikka tunnen sinua kohtaan niin paljon, että voisin haljeta. Yksi viesti - parhaimmassa tapauksessa siitä voi seurata jotain suurta ja kaunista, pahimmillani menetän tekstiviestin hinnan (eli pari hassua senttiä :P). Miksi siis tuijotan järveä, kun voisin tuijottaa sinua? :)
Pidä puhelin lähelläsi ja äänet täysillä, metsän sienellä on sinulle asiaa!
Sade taukosi
5
213
Vastaukset
- loputonta.
Niin metsä vastaa kuin sieni huutaa :) Lähetä vain, olisi kiva kuulla sinusta.
- Nonnii taas
No nyt meni taas tämäkin yö valvomiseks :( piippaako se eeii ....onkohan kenttää....juu on....virtakin vähissä,pistänpä latinkiin....onko se nyt varmasti päällä...olikohan se mulle.......ajattele nyt meitä raukkoja täällä kun ootellaan olisiko just mulle vai ei.Laita nyt jotain tunnisteita niin monen olo helpottuis.
- joopjoo17
Nonnii, nyt he siellä tuijottelevat toisiinsa niin onnellisina, järven siintäessä taustalla peilityynenä, auringon kutitellessa pikku nassuja...huoh...
- sateinen nainen
On ihana tunne istua vaikka järven rannalla pienessä vesisateessa kunnon varusteet päällä ja vaikkapa mato-onki vedessä, tuoksutella raikasta ilmaa ja kuunnella lintujen laulua tai vaikkapa hiljaisuutta, ilman sitä puhelimen piippausta.
- Voitatti
Sieni unohti puuskassaan tunnisteet :/
Tämä meni A -alkuiselta sieneltä K -alkuiselle miehelle Keski-Suomeen.
Minäkin rakastan niitä hetkiä, kun saan olla ihan omassa rauhassani vaikkapa veneellä järven selällä. Olla vain hiljaa ja nähdä auringonlasku. Jokainen, joka haluaa olla omassa rauhassaan ilman puhelimen piippauksia on sen ansainnut ja se suotakoon :)
Mutta en ole meedio-sieni, pelkkä voitatti vain. En voi tietää, haluaako hän puhelimensa piippaavan, haluaako hän jutella vai haluaako hän olla omassa rauhassaan. Jossain vaiheessa sienen on otettava asiasta selvää. Sieni ei pure eikä satuta. Sieni haluaa kuulla miten kesäsi on mennyt. Sano, jos et halua puhua, muuten sieni ei voi sitä tietää.
Oli niin taikka näin, sieni viestitti ja sienelle vastattiin. Sientä odottaa elämänsä puhelinlasku, mutta juuri nyt se ei tunnu haittaavan ollenkaan :)
Ulkona paistaa aurinko.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717688Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245676- 1232642
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172162Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361795Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111047- 59973
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32941Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45941