Lähde pois!

Eroa vl-herätysliikkeestä ennen kuin saaatana syö sinutkin!!!
5133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sanon sheriffi Ginalle:

HAISTA VITTU!!!

Äänestä

Olen samaa mieltä!!!! Äkkiä pois ja ole hiljaa...tapasin viime viikolla asuntovälittäjän ja olipa Lars Leevin jälkeläinen..tuli tiedetyksi.

Äänestä

On aika tehdä ratkaisu.

Äänestä

Suomessa on paljon hyviä seurakuntia ja uskonyhteisöjä, jotka ottavat varmasti lähtijät ilomielin vastaan.

Äänestä

Kuppi nurin, sinä olet niin pelokas ihminen, että tarvitset aina jonkun yhteisön tueksesi. Pysy vaan vl-liikkeessä, se pitää sinusta hyvän huolen.

Meitä on monia, jotka ovat lähteneet vl-liikkeestä, eikä meidän ole tavinnut liittyä mihinkään muuhun yhteisöön.

Jumala pystyy pitämään huolen yksinäisistäkin uskovista.

Rohkaistukaa lähtemään pois sairaasta vl-yhteisöstä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eroa heti! kirjoitti:

Eroa vl-herätysliikkeestä ennen kuin saaatana syö sinutkin!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu