New Yorkissa on vihitty ensimmäiset samaa sukupuolta olevat avioparit. Homoliitot mahdollistanut laki astui voimaan keskiyöllä paikallista aikaa.
Lakimuutos on aiheuttanut New Yorkissa avioliittoruuhkan. Tänään kaupungissa astelee vihille yhteensä 823 homo- ja heteroparia.
New York on kuudes Yhdysvaltain osavaltio, joka laillisti homoliitot. Näistä osavaltioista se on asukasluvultaan suurin.
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/2011/07/1364604/new-yorkissa-vihitty-ensimmaiset-homoparit
New Yorkissa vihitty ensimmäiset homoparit 24.7.2011
vain taivas rajana
2
78
Vastaukset 2
- rakastunut vinokki
Minusta on oikein että jokainen ihminen saa sitoutua juuri hänelle sopivaan ihmiseen lolivatpa siten samaa tai eri sukupuolta ,toi on hienoa että tulee paljon uusia alueita edelläkävijöiksi .Kunnioitetaan kaikkien ihmisten rakkautta
- 17+17
hassua kun joillakin alueilla usassa homoparit vihitään ja toisilla alueilla taas ei. voiko noita kaikkia osavaltioita ylipäätään edes sanoa yhdeksi yhtenäiseksi valtioksi kun niissä kaikissa on omia lakeja, jotka voivat erota maan muista laeista niin jyrkästi? ihme porukka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll16881Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501799- 46737
- 42664
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518