oisko ideoita?

Ottaa päähän ku faija kokoaja vittuilee siitä , ku herään kello 14:00 ja oon koneella koko päivän.Syy tähän on se , että mulla ei oo yhtään kaveria. Kukaan perheenjäsen ei tiiä siitä enkä niille kerro sitä. Onko kellään ideoita miten saisin vittuilun loppumaan. Tiedän kyllä itsekki ,että oon vitun säälittävä ihminen kuka vaa viettää koneella päivät pitkät :(
7114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No jos vaikka heräisit aikaisemmin ja lopettaisin koneella roikkumisen?

Äänestä
  • "No jos vaikka heräisit aikaisemmin ja lopettaisin koneella roikkumisen? "

    Ei sitä koneella roikkumista noin vaan lopeteta.


    Tuommoinen vittuilu myös helposti vaikuttaa siten että henkilö entisestään syrjäytyy...

    Parasta on toki yrittää että keksii jotakin muutakin tekemistä vastapainoksi vaikka tehdäkseen sitten itse juttuja....


    Liikunta on hyvä keino ja kun on saanut peruskuntoa alle niin kannattaa kokeilla esim. itsepuolustus, taistelu lajeja.

    Äänestä

Toi on vaikea tilanne. Varsinkin jos muutkin ovat kimpussa asian tiimoilta.


Suosittelisin että rupeaisit liikkumaan. Esim. kävisit uimassa lenkillä useita kertoja viikossa. Alussa aloittaisit pienillä matkoilla ja sitten kokeilisit vähän kerrallaan tehdä isompia matkoja.


Vittuilu tuskin vähenee sillä että noinkin teet mutta ainakin unohtuu vähäks aikaa huonot asiat mielestä ja myöhemmin pystyt laittamaan paremmin kampoihin samanlaisille vittuilijoille. Noi vittuilijat kun tuskin loppuvat vanhempiisi.

Äänestä

Eli siis mun jutun perusteella vois kuvitella , että oon joku läski tms , mutta näin ei oo .Pelasin 11vuotta jalkapalloo ja lopetin sen viime vuonna jalkakipujen vuoksi. Itsepuolustuslajit vois olla hyvä idea ne kun on mua kiinnostanut aina. Kiitokset vain kaikille tuesta.

Äänestä

Sano sille, että stfu noob.

Äänestä

Ikävää että perheenjäsenesi ovat niin sokeita, että eivät näe sinun olevan yksinäinen = /

Äänestä

Tuo 14.00 herääminen on aika huono juttu. Laita kello soimaan edes klo 11.

Koneen ääressä ei saa kavereita, sinun pitäisi ehdottaa jollekulle toiselle koneen ääressä istuvalle jotakin tekemistä. Tekeminen voi olla vaikka pyöräilyä.

Tuo v*ttuilu (rankka sanavalinta?) mitä isäsi tekee on tavallaan osoitus siitä että hän haluaa olla hyvä isä, hän yrittää saada sinut tekemään jotakin tavallista erakoitumisen sijaan. Yli 1 tuntia ei pitäisi pelata yksistään jos ulkona on hyvä sää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paavo11hh kirjoitti:

Ottaa päähän ku faija kokoaja vittuilee siitä , ku herään kello 14:00 ja oon koneella koko päivän.Syy tähän on se , että mulla ei oo yhtään kaveria. Kukaan perheenjäsen ei tiiä siitä enkä niille kerro sitä. Onko kellään ideoita miten saisin vittuilun loppumaan. Tiedän kyllä itsekki ,että oon vitun säälittävä ihminen kuka vaa viettää koneella päivät pitkät :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu