Toimiiko kumikanava Saimaalta Päijänteelle. Löytyykö mistään merikortteja muuten kuin ostamalla niitä nippukaupalla yksittäin yhtä kertaa varten.
Ajatuksena on viedä vene Savonlinnasta yläkautta Lahteen ja sieltä pyörillä Helsinkiin Saimaan kanavavaihtoehdon sijasta.
Ajatuksena on viedä vene Savonlinnasta yläkautta Lahteen ja sieltä pyörillä Helsinkiin Saimaan kanavavaihtoehdon sijasta.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ainakin Pielavedellä oli kumikanava n.5v sitten,on varmaan vieläkin.Meri ja järvikortteja myyvät esim kirjakaupat.Jos jollakin on aluellesi sopivat uudet kortit niin lainaa ihmeessä.
"Ajatuksena on viedä vene Savonlinnasta yläkautta Lahteen ja sieltä pyörillä Helsinkiin Saimaan kanavavaihtoehdon sijasta. "
Tuota en ymmärtänyt. Siis siirrät veneen Savonlinnasta Lahden kautta Helsinkiin maantietä pitkin. Suorin reitti on tosiaan Mikkelin ja Lahden kautta, mutta Päijänne tähän kuuluu?