meillä on vilkkaat kaksospojat, jotka saavat perheessä aikaiseksi vaikka mitä. riitelyä riittää päivittäin, koulussa molemmilla on huonoja tapoja häiritä opetusta, pikkuveljeä kiusataan ja härnätään ja melkein kaikista säännöistä väännetään ja käännetään. me vanhemmat rupeamme olemaan aika väsyneitä ja tuntuu että keinot ovat tosi vähissä. haaveilen sellaisesta super nannystä, joka tulisi laittamaan pojat järjestykseen!!
mutta miten muut olette saaneet ryhtiä ja järjestystä taloon?
11 vuotiaat kaksospojat ja säännöistä vääntäminen
uupunut äiti
1
216
Vastaukset
- Äitee ja jo aikuiset
Tuleeko poikien aika pitkäksi kun noin käyttäytyvät? Menkää porukoineen vaikka jonnekin laavulle vaeltamaan, itltarasteille, yms kivaa tekemään. Kyllä käytös siitä sitten muuttuu parempaan suuntaan kun on kivaa tekemistä elämässä.
Kokemusta on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961549
- 741374
- 501287
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041188- 511155
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9955- 36817
- 60761
- 49744
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41715