Prohairclinic Belgia vai BHR-clinic Belgia..Molemmissa ois tekniikkana FUE.
Prohairclinic vain huomattavasti halvempi..tavoite olisi ottaa 3000 siirrettä.
Olisin erittäin kiitollinen ,jos joku ,kenellä on kokemusta ko. paikoista osaisi suositella kumpaan kannattaisi mennä.
Prohairclinic vain huomattavasti halvempi..tavoite olisi ottaa 3000 siirrettä.
Olisin erittäin kiitollinen ,jos joku ,kenellä on kokemusta ko. paikoista osaisi suositella kumpaan kannattaisi mennä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hei Mojito83.
Minä olen tehnyt hiustensiirron BHR klinikalla. Lähetä sähköposti jos sinua kiinnostaa kuulla minun kokemuksista: [email protected]
Moro , mä oon käyny ottaa prohairclinillä 2000 siirrettä ja tulos on nyt ihan ok. tuli hyvä hiusraja. jonkinverran tukka heikkoa ohimoilla vanhojen "temppeleiden" takaa. jonka huomaa - jos kampaa suoraa eteenpäi. aion käydä ottamassa lisää noille alueille ,ehkä 1000-1500 kpl. en alkujaa ajatellu strip leikkausta kovinkaan vakavasti, ku tykkään pitää lyhyttä tukkaa. onneks on aika tuuheat alueet mistä siirtää. tulee aika kallis kuontalo , mutta toisaalta rahaakin löytyy ku myy vähän mettää. :)
Moi!
Miltä taka ja sivuhiukset näytää? voinko pitää esim sivuilta ihan lyhyttä tukkaa, esim 2-3mm? huomaako arpitäpliä mitenkään? Lähtikö suurin osa siirteistä kasvamaan ,eli oliko kasvu% hyvä? Itseä kiinnostaisi 3000 siirteen fue sessio.
Tuliko 2000 siirteellä jo suuri muutos entiseen?
Joo ,siis tottapuhuen noi tollaset höpötykset FUE:n "arpitäplistä" on tainnu levitä jonku sanansaattaja norströmin sivuilta. Kuten myös se ,että suomalainen hiuslaatu ei sovellu tuohon ja 50% vain kiinnittyy. Voin sanoa ,että molemmat väitteet on ylikorostettua pelottelua . Mä oon ajanu koneelle aivan lähes päätämyöten ja mitään ei huomaa. Ei sitä huomannut edes leikkauksen jälkeen siilissä kuin pienehköä punoitusta takana reilun viikon ajan. Fue on tosi hyvä homma tuolla prohairclinikillä ,suosittelen. Tuli kyllä pirusti muutosta ,koska ilman tätä ,mun etuhiuksista ois vaan jäljellä keskellä oleva noin 4cm leveä kaistale. nyt hiusraja o edessä täydellisen normaali mitä ollut joskus viimeks 18v
Oikein kiva kuulla tuo!
Itse menen hiustensiirtoon ,joko BHR tai prohairclinic...tässä lähikuukausina!
En ole kaljuuntunut niin kauheasti vielä ,niin en viitsisi ottaa tässä vaiheessa vielä strip arpea, vaikka strip arven voi jopa peittää fue siirteillä ,jos niin on tarve.
Mutta uskon ,että fue on kans itelleni paras ratkasu ,varsinkin ,kun mulle ei sovi pitkä tukka ja etenkin sivujen on oltava erittäin lyhyet minulla.
Minuakin vähän hämmästyttaa noi höpötykset että vain 50% hiuksista kiinnittyy. Ainakin 90% kiinnittyy Fue ja strip tekniikalla, jos vain 50% kiinnittyy niin kyseessä on huono kirurgi. Sama arpitäplien kanssa, otin 400 siirrettä parrasta 2 viikkoa sitten peittääksen vanhan strip-arven ja leuka näyttää jo nytten erittäin hyvälta.
aivan mahtavaa ,kun tekniikat on kehittyneet ja nykyään on mahdollista ottaa esim parta ja siirrättää sekin päälaelle! Minulle riittäisi näin alkuun se 3000 fue siirrettä ja se on jo iso muutos parempaan..Joskus myöhemmin sitten ,voin tarvita isompaa strip leikkausta ja sen arven voi sitten peittää myös parralla tms..
Nyt kannattaa varmaan vielä tässä vaiheessa edetä pelkällä fuella..