Miksi multaa kylvetään,

love member...

mutta ei anneta kukkien kukkia, ja kasvaa. Miksi ruoho ei saa olla vihreämpää. Eikös olisi moraalisesti jo oikeampaa kun kukat kukkis ja linnut laulaisi.

Kuka edustaa mitäkin, niin ? Herrat juo viinaa, ja rauhan tekijät polttelevat elämänsä yrttejä kestääkseen karun ja ruman maailman totuuden ; sodat, väkivalta ja korruptio kokonaisuudessaan.

Mikä on vasemmistoa, oikeistoa, demokratiaa, kommunismia.. Niin mitä kukin etua ajaa, ja kuka mitäkin haluaa. Sitä kun kysyttäisi kansalta =)

Minä olen kukka, tuossa on aurinko ja maa. Ken vihreyttä haluaa, se oikeutta vaatii :)

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ni-iiin

      Joka oikeuden nimessä korvansa avaa, sen on paratiisin ensimmäiset satakielet. Kun aamukaste tipahtaa lehdeltä ja ensimmäinen päivänsäde hymyilee lumpeenkukasta, missä astelet silloin?

      Ovatko maailman varjot peittäneet allensa lastensa hymyn, ovatko mainosten huudot vaientaneet tuulen kuiskaukset hiuksissa? Onko elämä ulkoistettu, vai omistaako metsä vielä oman tuoksunsa?

      Minä olen kangas, jolle maailman valot ja varjot heijastuvat. Harmaa, niin sanotaan. Harmaa kuin vain harmaa olla saattaakaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      267
      17307
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5557
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      116
      2605
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      16
      2106
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1782
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1021
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      962
    8. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      914
    9. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      913
    Aihe