Telkkarissa mainostetaan, että Ärrältä saa kylmää Karhua ja halveerataan naapuria, joka hakee Lidlin oluita Baltiasta. Eipä ole kovin fiksu se "sillä lailla"-tyyppikään.
R-kioski mainostaa 8-packia (0.33 l tölkkejä) hintaan 12.95 €. Hävyttömän hintaista, litrahinta 4.41 €/l, kun esim. Lidl myy Karhua ~2.36 €/l.
Minä ainakaan en osta Karhua Ärrältä.
Olutta Ärrältä
kjdhglidlh
1
449
Vastaukset
- das Bier
Joo, kyllä minulle ainakin kelpaisi ko. mainoksen pitkätukkaisen miehen ostokset - autolastillinen kunnollista olutta! Mieluummin joisi niitä kuin Ärrän ylihintaista suomikaljaa, jota saa marketista halvemmalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713448
Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811449Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251219- 1581192
Pitääkö penkeillä hypätä Martina?
Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit192968- 35951
Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut16913Kuinka kauan
Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?57812Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä
Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk81739- 62735