Miten

iqnibnhipqbhnpiq

voi jotkut (useat) ihmiset olla niin, tyhmiä et pistää Norjan tapahtumat PerusSuomalaisten piikkiin?

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siksi2

      Siksi että teidän Johtajanne Timo Soini ei halua tuomita rasismia millään tavalla ja suvaitsee puolueessaan Hakkaraisen ja Halla-ahon kaltaisia oikeistoradikaaleja. Eikö tässä ole joriittävästi syytä.

    • afrhhsjajajaj

      Ei sitä pelkästään Perussuomalaisten piikkiin pistetä, vaan äärioikeistolaisten fanaatikkojen piikkiin. Perussuomalaisiin tämä kuitenkin liittyy niin, että puolueessa on äärioikeistolaisia fanaatikkoja enemmän kuin missään muussa eduskuntapuolueessa. Suomen Sisu-osaston ja Breivikin kirjoitukset ovat sisällöltään täysin yhteneväisiä ja yhtä harhaisia.

    • Sama kaiku askelten

      Persut ja kristilliset edustavat Suomessa samaa ajatusmaailmaa kuin Breiviikki. Halla-ahonhan Breiviikki mainitsi jonkinlaiseksi henkiseksi oppi-isäkseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      28
      2849
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2641
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      26
      2353
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1904
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1483
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1463
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1173
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1173
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1015
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      958
    Aihe