Niin onpahan täälläkin palstalla ollut puhetta sisemmistä häpyhuulista..Itselläni ne sattuvat olemaan isot ja tämä on mulle jonkinasteinen ongelma.Täällä monet kai ovat sitä mieltä että ihan hyvät mutta sitten on niitä jotka todella inhoavat.Että mitäs sitten teet jos vaikka on poikaystävä joka sattuu kuulumaan jälkimmäisiin??
Jos olisi pienet,ei olisi tätä ongelmaa,sillä ne "kelpaavat" kuitenkin kaikille.Sama juttu pienten rintojen kanssa, jotkut kehuvat,jotkut inhoavat.Jos on isot rinnat,kuitenkin kaikki varmasti tykkää! Mä en varmasti pystyny nauttimaan suuseksistä kun koko ajan mietin mitä se toinen ajattelee.Kellään tietoa niistä pienennysleikkauksista, paljon maksaa jne??
Jos olisi pienet,ei olisi tätä ongelmaa,sillä ne "kelpaavat" kuitenkin kaikille.Sama juttu pienten rintojen kanssa, jotkut kehuvat,jotkut inhoavat.Jos on isot rinnat,kuitenkin kaikki varmasti tykkää! Mä en varmasti pystyny nauttimaan suuseksistä kun koko ajan mietin mitä se toinen ajattelee.Kellään tietoa niistä pienennysleikkauksista, paljon maksaa jne??
Vastaukset 10
Vanhimmat
älä kanna turhaa huolta häppäreittesi suuruudesta. Kun kohtaat miehen, joka rakastuu sinuun, ei koolla ole väliä. Pienet sisähäppärit on tietenkin kaikkien hyväksymät, neutraalit, mutta mitä sitten? Jokainen on omanlaisensa ja kannattaa opetella arvostamaan sitä millainen on, eikä tehdä itsestään toisten mallin mukaista persoonatonta nukkea. Itse tykkään imeskellä ulostyöntyviä pieniä häpyhuulia, ne ovat aivan ihanat, älä hyvä ihminen mieti leikkauksia, saatat tavata tässä suhteessa kaltaiseni miehen.
Minulle ei ainakaan ole pienintäkään merkitystä sillä, minkälaiset häpyhuulet tai minkä kokoiset rinnat naisella on. Uskon, että suurin osa miehistä on kanssani täysin samaa mieltä. Suurin merkitys on persoonallasi ja sillä millainen ihmisenä olet.
Eli älä siis vaivaa päätäsi tuollaisilla typerillä asioilla ja unohda tuollaiset turhat leikkaukset, jos ei niille ole mitään lääketieteellistä perustetta. Meissä ihan jokaisessa on omat vikamme tai paremmin sanottuna ominaisuutemme.
Ole tyytyväinen itseesi sellaisena kuin olet, niin silloin on kumppanisikin tyytyväinen sinuun!
hei, jollei ne laahaa maata kävellessä ni ne ei oikeesti oo ongelma. niitä näkee tosi monella mimmillä. Ja mieti, isot häpyhuulet KOROSTAVAT sitä että olet nainen; siispä, jos näkisit miehen jolla on hiukka tavallista kookkaampi kulli tai esim hiukka alempana roikkuvat pallit niin kattoisitko sitä niin et "siinä on jotain vikaa, hyi en tykkää!" et varmana katsoisi!sehän olis oikea mahtisonni!!! miksi sitten häpeisit omia vehkeitäs.
vastakkaisen sukupuolen vehkeet on muutenkin sellasen pienen mystiikan lähde joten ei mies tiedä että sun pimpsa on jotenkin kauheen erilainen. se tietää että senkin omat munat on erilaiset kun naapurin erkin.
jos sellanen mies tulee vastaan joka ilmoittaisi ettei tykkää pimpsasta ni se on sitten homo ja siitä ei olis kuitenkaan vällyissä sulle iloa!!!
meille miehille tollanen anatomia on kiihottavaa. miehet ovat visuaalisia ja jos olet omasta mielestäsi kuin herkullinen karamelli niin miehet tulee hulluiksi kiihkosta!
älä mieti liikaa,rentoudu ja ole ylpeä näyttävistä huulistasi!!
hitto...mulla alkaa seistä!! :D
Häpyhuulet ?
Häppärit kuuluvat ehdottomasti naisen pilluun.
motherloader.com/pie270_6750/cp6733.jpg motherloader.com/pie268_6700/cp6700.jpg
Alimmainen on pillun irvikuva ?
Miksi ihmeesä edes ajattelet pienennysleikkausta? En ole eläessäni saanut naista jolla on isot häpyhuulet. Olen aina pitänyt sitä erittäin kiihottavana, mutta ei ole osunut minun kohdalleni vielä. Olen monta kertaa pettynyt kun olen päässyt lähempää tutkiin, enkä ole löytänytkään niitä mistä olen aina haaveillut! Mutta ehkä se oikea osuu vielä kohdalleni, joka on samalla muutenki täydellinen (elämäni rakkaus)! Eli älä pidä tota missään nimessä ongelmana! Päinvastoin, ajattele että kaikkia muitakin kiihottaa se yhtäpaljon kun minua ja nauti ihan huoletta suuseksistä! Kukaan ei todellakaan inhoa niitä(en ole eläessäni kuullut kenenkään sanovan), vaikka pitäisikin pieniä kiihottavampina! Ja lupaa että unohdat heti tähän paikkaan ne ajtukset siitä pienennysleikkauksesta!?
... ovat IHANAT, silloinhan miehellä on enemmän hellästi hyväiltävää!
Älä siis edes harkitse pienennysleikkausta, se tuhoaisi jotain ihanan söpöä sinussa!
...kuitenkaan aja pimpsaasi poslariksi. Poslari ja isot häppärit ei ole esteettisesti mikään kaunis näky. Suosittelen normaalia karvoitusta, jolloin ne häppäritkin sinne maastoutuvat, eikä niin paljon haittaa.
Tai pitäisikös mielemmin sanoa persoonallisuus.. :) Tarkoitan että itselläni on myös tälläiset. Ns. pienemmät häppärit ovat isot ja vieläpä tummahkot. Nuorempana murkkuikän tullessa häpesin niitä ja pidin niitä epänormaaleina.. Muistan aina, kun koulusta jouduin menemään uimaan, ja kun suihkuun mennessämme piti riisua alasti samoin saunassa.. Ymmärsin kuitenkin että olen ihan normaali, että eivät ne epänormaalit ole. Ei kellään meillä naisista ole samanlaisia häppäreitä, ei niin ole edes tarkoitus olla. :) Se on persoonallisuus ja se pitää olla ylpeä! En suosittele sinullekkaan mitään "pienennysleikkauksia", ole persoonallinen omalla tavallasi, mitä sitä korjailemaan itseään turhaan! Meitä on niin moneen junaan muutenkin, että ihan samallalailla nin miehillä kuin naisillakin on omat erilaiset mieltymyksensä mistä kukin sattuu pitämään ja mistä ei.. Ei sinun saa miehesi iloksi mennä niitä muokkaamaan, jos ei miehesi ole tyytyväinen sinuun sellaisena kuin olet niin ei hän oikeasti rakasta eikä ansaitse sinua! Maailma on miehiä täynnä,on valinnanvaraa mistä valita.. On miehiä, jotka pitävät pienistä rinnoista ja pienistä häppäreistä, ja on niitä jotka pitävät suurista jne. Sinun pitää vain oppia hyväksymään itsesi ja omat persoonallisuutesi, ne ovat osa sinua yksilönä! Ei sinun tarvitse olla mieliksi kenellekkään, se on pääasia että olet itse tyytyväinen itseesi! Ei sinun miestä miellyttääksesi saa ajatella tuommoisia, ole ylpeä itsestäsi ja siitä millainen olet!:) Kun opit hyväksymään itsesi niin pystyt nauttimaan suuseksistäkin ja muutenkin seksistä kokonaisvaltaisemmin. Sinun pitää tiedostaa, että olet hyvä juuri sellaisena kuin olet - normaali, epänormaalia ihmistä ei olekaan! :)
Muistan aina ensimmäisen seksikokemukseni, sekä pojan kommentit, vau, en ole näin isoja vielä nähnyt!!! Nämä ovat upeimmat häppärit!!!!!!!
Siihen asti olen aina ajatellut olevani epänormaali.
Näin 2 lapsen äitinä, mieheni muistaa aina mainita, miten hän ensimmäisen kerran näki häppärini, "rakastui" niihin!!!
Olemme olleet naimisissa 20vuotta, eikä suotta, rakastamme edelleen toisiamme ja meillä on 1aikuinen ja toinen melkein aikuinen lapsi!!!!!!!!!
Piti sanoman sinulle justme, ole ylpeä niistä. Pää pystyyn, niin minäkin tein ensimmäisen seksikokemukseni jälkeen 25vuotta sitten.
Olet kaunis, nauti siitä, vaikka kuka sanoisi mitä!!!!!!!!!!!!!!!!1