RASISMI LISÄÄNTYNYT SUOMESSA

154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

on. samoin ulkomaalaisten hyväksikäyttö suomen heikkoa ja suvaitsevaa järjestelmää kohtaan. on sosiaalipakolaisia, jotka hyväksikäyttävät suomen järjestelmää. on varasryhmiä, ja yksittäisiä varkaita. on paljon muitakin rikoksentekijöitä. on haluttomia sopeutujia suomen sääntöihin ja yhteiskuntaan.

niin, miksihän rasismi on lisääntynyt?? ja onko se rasismia, jos ei hyväksy suomen heikkoa maahanmuuttajia suosivaa politiikkaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dualism kirjoitti:

http://kalleerkkila.puheenvuoro.uusisuomi.fi/sites/default/files/domain-9193/kuvat/Erkkila_US_26_7_2011_2.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu