SENSUURI ISKI TAAS ????????????????????....RKP
Mielestäni on:
Pakkoruotsi / Virkamiesruotsi se todistaa.
Suhtautuminen maahanmuuttoon todistaa sen
Ahvenanmaa todistaa sen
Kettoutuminen todistaa sen
Ylen ohjelmapolitiikka todistaa sen ( vain ruotsittajat Ylessä )
Hesarissa vain ruotsittajien mielipide kelpaa ( ja yleensä Mediassa )
Ostetut politikot todistaa sen....ajatelkaa vähän.
KOHTEENA ON SUOMALAISET IHMISET.
Onko RKP rasistinen vihapuolue ?!
16
117
Vastaukset
- suomi suomalaisille
rasistinen kyllä mutta vihan he piilottavat .
- z.o
eikö RKPlaisetkään tykkää neegereistä?
- z.o
z.o kirjoitti:
eikö RKPlaisetkään tykkää neegereistä?
siis 'RKPlaisetkaan'.
- z.o
z.o kirjoitti:
siis 'RKPlaisetkaan'.
mikä tää RKP on?
- suomi suomalaisille
z.o kirjoitti:
mikä tää RKP on?
betrevolk joka joka hyysää muta-sellaisia ja halveksii suomalaisia .
juuja jonka hyysäriministeri käy nukkumassa eduskunnassa .
semmonen on tää meitin rkp .
Eikös vähemmistökieli ruotsin asema ja siihen liittyvät järjestelyt ole Suomen virallisessa päätöksenteossa täysin hyväksyttyjä?
- z.o
oli tai ei, mutta onko urputtaminen sitten kielletty?
- uruputttaja
z.o kirjoitti:
oli tai ei, mutta onko urputtaminen sitten kielletty?
Olet aivan oikeassa. Kyllä siitä täytyy olla oikeus keskustella. Minun mielestäni se ei ole edes urputtamista. Aloittajan kanssa olen kyllä eri mieltä, että kysymys olisi rasismista.
- suomi suomalaisille
suomalaisuuden halveksiminen ei ole ainakaan moraalisesti hyväksyttävää .
nökyy onnistuvan lain puitteissa .
Ei - kunhan se tapahtuu lain sisällä. Siitähän on kysymys juuri tässä RKP:kin "taistelussa" kielensä puolesta.
Epätoivoisessa taistelussa eliittiasemansa säilyttämiseksi. Kieli on vain työkalu sen tavoitteen apuna.
- tuokin laki
on jo aikansa elänyt. Se laadittiin aikoinaan turvaamaan erään yhteiskunnallisen eliitin etuoikeudet rahvaaseen verrattuna.
Se ei ole enää nykyaikaa. - Hoo Moilanen
Suomessa on kaksi kansaa ja siten myös kahdet säännöt ja lajit ?
Joskus tuntuu että pieni porukkaa päättää mistä saa puhua ja mistä ei saa... joten ei aina voi olla kaikille mieliksi ! - Monimutka
Eihän RKP tai suomenruotsalaiset toki harjoita rasismia. He vain harjoittavat rakentavaa ja sananvapauden sallimaa kritiikkiä suomalaisuutta ja sen kulttuurisia lieveilmiöitä kohtaan. Ja kriittinen keskusteluhan on aina ihan sallittua eikä mitään vihapuhetta kuten olemme moneen kertaan täällä kuulleet...
Ai niin mutta suomalaisuuttahan ei sitten saanutkaan arvostella, sananvapaus tai ei, sorry.- Eijaksakirjautua.
Mistä ihmeen vihapuheesta tai kritiikistä suomalaisuutta vastaan te hölötätte?
Kertokaa nyt, missä tällaisia suomalaisuutta vastaan olevia vihapuheita tai edes sen suuntaista kritiikkiä on?
Tuollaista ääliömäistä keskustelua sanotaan olkiukkoiluksi. Keksitte itse itsellenne vihollisen ja tälle mielipiteet, joita sitten pilkkaatte. Vaikuttaa lievästi sanottuna harhaiselta toiminnalta.
Jos jossain esitään vihapuheita suomalaisuutta kohtaan tuomitsen sen tietenkin aivan samoin ja yhtä ankarasti kuin vihapuheet mitä tahansa muuta kansallisuutta kohtaan. - Monimutka
Eijaksakirjautua. kirjoitti:
Mistä ihmeen vihapuheesta tai kritiikistä suomalaisuutta vastaan te hölötätte?
Kertokaa nyt, missä tällaisia suomalaisuutta vastaan olevia vihapuheita tai edes sen suuntaista kritiikkiä on?
Tuollaista ääliömäistä keskustelua sanotaan olkiukkoiluksi. Keksitte itse itsellenne vihollisen ja tälle mielipiteet, joita sitten pilkkaatte. Vaikuttaa lievästi sanottuna harhaiselta toiminnalta.
Jos jossain esitään vihapuheita suomalaisuutta kohtaan tuomitsen sen tietenkin aivan samoin ja yhtä ankarasti kuin vihapuheet mitä tahansa muuta kansallisuutta kohtaan."Mistä ihmeen vihapuheesta tai kritiikistä suomalaisuutta vastaan te hölötätte?"
No sehän on tietysti sitä kun joku suomenruotsalainen sattuu joskus hieman nyrpistämään nokkaansa jollekin suomalaisella tai vain liian avoimesti korostamaan oman ryhmänsä onnellista eloa. Siitä sitten suomalainen heti vetää herneen nenään kun arvostellaan suotta ja mollataan suomalaisuutta. Mutta sehän on toki ihan eri asia kuin se että sanoo "totuuden" vaikka somaleista. Silloin kritiikki on oikeutettua ja vain pelkää sananvapautta eikä toki mitenkään mitään omaa paremmutta korostavaa tai toista mollaavaa... :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan1711303Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv8210445- 514523
- 244227
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni164162Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv363970Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h573869No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol413693- 583420
- 423105