Voitte jokainen tykönänne miettiä ovatko seuraavat mielipiteeni vihapuhetta tai kiihottamista kansanryhmää vastaan, rasismia tai jotain vastaavaa:
1. Islamin "totuus" ja kirjoitukset ovat keskiaikaista taikauskoa ja suurta vahingollista hölynpölyä, joka johtaa niihin kritiikittömästi uskovat täydelliseen järjen umpikujaan, tietämättömyyteen ja pimeyteen. Usein myös fanaattiseen, lähes mielisairaaseen käytökseen.
2. Kristinuskon perusta eli Raamattu on suurta hölynpölyä ja tympeää taikauskoa, joka johtaa siihen kritiikittömästi uskovat täydelliseen järjen umpikujaan, tietämättömyyteen ja pimeyteen. Usein myös fanaattiseen, lähes mielisairaaseen käytökseen.
3. Romanien perinnäistavat ja uskomukset ovat uskomattoman jälkeenjääneitä ja naiiveja. Juuri niistä johtuu romanien kouluttamattomuus, valtaväestöä HUOMATTAVASTI korkeampi rikollisuus ja heimon sisäinen epätasa-arvo.
4. Somalien kulttuuri, perinnäistavat ja uskomukset ovat ehkäpä koko ihmiskunnan tämänhetkisistä surkeimmat. Ne ovat estäneet Somalian kansalaisia saamaan edes hallitusta kokoon vuosikymmeniin. Heidän OMA kultturinsa pitää heidät kaaoksessa, epätoivossa, nälässä ja raakojen tapojen uhreina.
Kaikissa näissä edellä mainitsemissani neljässä tapauksessa näiden uskontojen ja kulttuurien IHMISISSÄ ei ole mitään vikaa, heidän genominsa on aivan yhtä hyvä kuin muidenkin, aivan samanlainen, yhtä arvokas tai arvoton, kuinka vain.
He ovat OMAN USKONNOLLISEN JA KULTTUURILLISEN TAUSTANSA UHREJA.
Älkää tuomitko uhreja, tuomitkaa paskakulttuurit. Niitä kyllä riittää.
Vihapuheen vierestä
Kulttuurirasisti
2
75
Vastaukset
- fthdfhdj
Niin... missään noissa ei ollu yhtään perustelua...
Kohta 4 vähän mietityttää. Sodankäynti maksaa käsittämättömän paljon. Mistä sitä sinne taisteville Somaleille ilmaantuu?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?433040Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n352258Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari582171Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa832041Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh561757Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä181573Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr641508Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http441295Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1261228Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian163991