Voitte jokainen tykönänne miettiä ovatko seuraavat mielipiteeni vihapuhetta tai kiihottamista kansanryhmää vastaan, rasismia tai jotain vastaavaa:
1. Islamin "totuus" ja kirjoitukset ovat keskiaikaista taikauskoa ja suurta vahingollista hölynpölyä, joka johtaa niihin kritiikittömästi uskovat täydelliseen järjen umpikujaan, tietämättömyyteen ja pimeyteen. Usein myös fanaattiseen, lähes mielisairaaseen käytökseen.
2. Kristinuskon perusta eli Raamattu on suurta hölynpölyä ja tympeää taikauskoa, joka johtaa siihen kritiikittömästi uskovat täydelliseen järjen umpikujaan, tietämättömyyteen ja pimeyteen. Usein myös fanaattiseen, lähes mielisairaaseen käytökseen.
3. Romanien perinnäistavat ja uskomukset ovat uskomattoman jälkeenjääneitä ja naiiveja. Juuri niistä johtuu romanien kouluttamattomuus, valtaväestöä HUOMATTAVASTI korkeampi rikollisuus ja heimon sisäinen epätasa-arvo.
4. Somalien kulttuuri, perinnäistavat ja uskomukset ovat ehkäpä koko ihmiskunnan tämänhetkisistä surkeimmat. Ne ovat estäneet Somalian kansalaisia saamaan edes hallitusta kokoon vuosikymmeniin. Heidän OMA kultturinsa pitää heidät kaaoksessa, epätoivossa, nälässä ja raakojen tapojen uhreina.
Kaikissa näissä edellä mainitsemissani neljässä tapauksessa näiden uskontojen ja kulttuurien IHMISISSÄ ei ole mitään vikaa, heidän genominsa on aivan yhtä hyvä kuin muidenkin, aivan samanlainen, yhtä arvokas tai arvoton, kuinka vain.
He ovat OMAN USKONNOLLISEN JA KULTTUURILLISEN TAUSTANSA UHREJA.
Älkää tuomitko uhreja, tuomitkaa paskakulttuurit. Niitä kyllä riittää.
Vihapuheen vierestä
Kulttuurirasisti
2
75
Vastaukset 2
- fthdfhdj
Niin... missään noissa ei ollu yhtään perustelua...
Kohta 4 vähän mietityttää. Sodankäynti maksaa käsittämättömän paljon. Mistä sitä sinne taisteville Somaleille ilmaantuu?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 108664
Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.
Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?63504- 35482
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha70429Hyvää yötä
Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!21419- 152414
Missähän pöytäkirja viipyy, taas?
Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett38399Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät30394Hyvästi feikit hiustenpidennykset - Kerttu Rissanen hurmaa uudella hiustyylillä
Kerttu Rissanen ihastuttaa uudella hiustyylillään ja lookillaan. Rissasella on totuttu näkemään pitkät hiukset ja hiust5391- 20371