Lukupiiriä lääkis 2012

Aikomuksena saada kasattua lukupiiriä Etelä-Pohjanmaalle lääkikseen pyrkiville. Voimme yhdessä sopia tapaamisista ja tavoitteista. Itselläni paljon hyvää materiaalia lukemisen avuksi.

Voisimme aikatauluttaa opiskelua siten että yhdessä tekisimme laskuja ja lukisimme tietyt alueet galenioksesta jonka jälkeen selvittäisimme kunnolla kaikki ratkaisut. Jos haluat mukaan niin ilmoittaudu niin laitappa viestiä tänne ja kootaan porukka kasaan! :)
9623
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Hei! Mulla on tavoitteena elukka 2012 tai 2013. :) Asun itse Helsingissä mutta onhan tämä intternetti ja kännykät yms. mainioita keksintöjä yhteydenpitoa varten. Motivaatiota löytyy!! Tällä hetkellä kesken terveydenhoitajaopinnot, joten siltä saralta omaan kunnon pohjatietoa mm. anatomiasta. Jos vaan porukkaan huolitaan tällainen "ulkolainen" niin mukana ollaan! :)

Äänestä

Ilman muuta huolitaan! Yhteydessä voi olla helposti vaikka netin kautta. Olisko sulla esim s-postia niin voisin laittaa sulle sitten myöhemmin viestiä kun ollaan enemmän ajan hermoilla. :) mihin aikaan itse ajattelit aloittaa lukemisen?

Äänestä

Loin juuri seuraavanlaisen säpen: medica_91 [at] hotmail dot com. :)
Olen vaihtelevalla menestyksellä lukenut silloin tällöin (multa löytyy Gallet vm 2007 ja 2010) tässä viimeisten 4 vuoden aikana ajatellen "sitten joskus kun haen niin oon vähän jo lukassu".. Mutta nyt päätin alkaa lukea ajatellen "tavotteena sisäänpääsy 2012!"

Äänestä

Ja siis yllämainittuun sähköpostiin saa lääkishaaveilijat laittaa viestiä lukemisen tuntemuksista. Tuetaan ja kannustetaan toisiamme tasosta riippumatta: kilpailijoita ollaan vasta pääsykoehetkellä, ja sitä ennen kaikki tuki on kotiinpäin. ;) Mutuenkin on hauska tutustua samanhenkisiin ihmisiin ja tuleviin koulukavereihin (eikö niin)!
Hauskaa loppukesää kaikille!

Äänestä

jtai oku voisi perustaa suljetun ryhmän facebookkiin tätä varten, miltäs se kuulostaisi?

Äänestä

aivan mahtava idea! :) Laita vaikka tietoja tonne mailiin ni jatketaan siellä!

Äänestä

Itse nykyisellä tietämykselläni varustettuna ja ko. taikakoulussa käyneenä, en enää suosittelisi varauksetta pyrkimistä lääkikseen. Kyseessä on sellainen järjestelmä, joka on epävirallisesti hirmuinen ja virallisesti lässytilää ja muka autetaan ihmisiä, tyyppistä roskaa. Tiedekunnassa saa tietää maailmasta sellaisia asioita, ettei monenkaan mieli edes kestä, jolloin käytetään dissosiatiiveja ja muistikuvat poistetaan hyvin härkskeillä tavoilla. Kyseessä on mielestäni erittäin härski, hyväksikäyttöjärjestelmä, jossa kaikista tehdään seksiorjia. Annan vinkin ala suoraan vaikka viihdealan seksiyrittäjäksi. Saat valita seurasi, saat itse rahasi, todennäköisesti Sinua ei korvata toisella identiteetillä, todennäköisesti huoranakin on turvallisempaa. Totta vai tarua? Hankala kysymys. Vitsi ei ollut ainakaan.

Äänestä
  • :D

    Äänestä

Moikka! Olen 20v mies pks alueelta ja olis kiva päästä opiskelemaan porukalla. Tavoitteena lääkis 2012. Mahdollisesti kiinnostuneita? Laittakaa meiliä osoitteeseen [email protected] (en mielelläni lisää s-postia, jossa oma nimi näin julkisessa keskustelussa).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tavoite2012 kirjoitti:

Aikomuksena saada kasattua lukupiiriä Etelä-Pohjanmaalle lääkikseen pyrkiville. Voimme yhdessä sopia tapaamisista ja tavoitteista. Itselläni paljon hyvää materiaalia lukemisen avuksi.

Voisimme aikatauluttaa opiskelua siten että yhdessä tekisimme laskuja ja lukisimme tietyt alueet galenioksesta jonka jälkeen selvittäisimme kunnolla kaikki ratkaisut. Jos haluat mukaan niin ilmoittaudu niin laitappa viestiä tänne ja kootaan porukka kasaan! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu