Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Mistä kunnon seksiä?

Mistä saa kunnon seksiä? Minulla on useampia kokemuksia mutta kunnon tyydytystä en ole saanut. Onko vika minussa? Olen kyllä haluttavan näköinen ja miehet saan mukaan mut kukaan ei ole minua taivaisiin vienyt. mistä jotku naiset löytää hyvää seksiä kun ne välillä kehuu miehiä? Miksi kohdalleni ei osu sellaista. Haluaisin rajua ja pitkäkestoista, ei minuutin kaks ja sit nukkumaan. Kertokaa ihmiset??
41084
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Moni mies haluaa vain itselle tai ei yksinkertaisesti osaa. Mut on meitä jotka tyydyttää ensin naisen 110%! Jos haluut kokee nautintoo ja tyydystä niin uskallan luvata Sulle sellasen! Tää ei oo hinkuu ja vonkuu iholle vaan oon törmänny samaan ongelmaan useesti et naiset valittaa ettei miehet tyydytä heitä kunnolla.Ja toisaalta harva nainen kuten mieskään ihan oikeesti valittaa/vaatii kunnon rakasteluu kun ei sellasta oo saanu joten ei sellasta osaa vaatiakkaan! Noh mä lähden ainaki siitä että nainen ensin! Jos kiinnostaa niin mailaa!

Äänestä

Hei Jessica.
Hyvän seksin lähtökohdat taitavat löytyä korvien välistä, eli heittäytyminen omien mieltymysten virtaan nauttien vastapuolen ominaisuuksista, helppoa kuin mikä.
Jos keskityt liikaa miehen fyysisiin ominaisuuksiin ilman että ne fyysisesti kiihottavat sinua,sekä omaan suorittamiseen, voi tapahtuma olla mekaanisesti ok, mutta ilman fiilistä, ei kovin nautittavaa.
Hyvä seksi on erittäin harvinaista ilman keskinäistä luottamusta, samalla aaltopituudella olemista. Tai virikkeitä, katselemista, verbaalista kiihotusta, eroottista leikkiä mielen, mielikuvien kanssa, uskaltamista..

Pitkä esileikki, alkaen mielikuvista, fantasioista, pienistä sanoista, katseista, viesteistä, kosketuksista, päiviä, jopa viikkoja, nostaen kiihkoa mmolemmin puolin, pitäen seksuaalisen tunnetason ylhäällä, poistaen kynnyksen ja varsinaisen suorituksen tuoman jännitteen, jättäen vain halun toista kohtaan ja tilaa omalle nautinnolle.
Usko tai älä, mutta kun tietty vireystaso on saavutettu samanhenkisen kumppanin kanssa, se pysyy yllättävän pitkään.
Kokeileppa etsiä seuraavaksi sellainen kohde, joka sytyttää yläpääsi ensin, koesta kemioita ja sitten vasta kroppaa, voi kannattaa.
Hyvää kesää kaikille, nauttikaa toisistanne.

J

Äänestä

Hei Jessica!

kun on vakisuhde ja suhde kunnossa, niin seksistä ensinnäkin nauttii ja se tulee päivä päivältä paremmaksi.

Äänestä

Tuskin se vika on sinussa, mutta toi esileikki on kait ollu joka kerta vähän puutteellista ja et ole vaan ollut tarpeeksi lämmin ennen varsinaista aktia.
Jos sulla on MS-Messenger, niin lisää toi alla oleva osoite sinne tai lähetä viestiä kyseiseen osoitteeseen, niin jutskataan vähän lisää :)

[email protected]

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jessica25 kirjoitti:

Mistä saa kunnon seksiä? Minulla on useampia kokemuksia mutta kunnon tyydytystä en ole saanut. Onko vika minussa? Olen kyllä haluttavan näköinen ja miehet saan mukaan mut kukaan ei ole minua taivaisiin vienyt. mistä jotku naiset löytää hyvää seksiä kun ne välillä kehuu miehiä? Miksi kohdalleni ei osu sellaista. Haluaisin rajua ja pitkäkestoista, ei minuutin kaks ja sit nukkumaan. Kertokaa ihmiset??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu