Mahtaiskohan olla jollain vanhalla tulitikku sankarilla osuutta asiaan?? Muutaman viikon vapailla pyörinynnä......
vanha tuttuko??
pyro ben
13366
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ei tainnut tälläkertaa olla hän, vaan epäillään naista.
Mutta kyllä silti se vanha kylähullu vois pysyä poissa tästä kylästä!!!! harmia siittä vaan on ja kohta taas joku on pääsemässä hengestään?
Eipä ole kaksista käytöstä edellisillä kommentaattoreilla. Ottakaa huomioon, (jos siellä pääkopassa vielä jotain liikkuu), että toisen henkilön herjaaminen on suomen rikoslain mukaan, vakava rikos.
Kun ihminen on tuomionsa kärsinyt, häneen kohdistunut asiaton arvostelu saa tuollaisen loanheittäjät, vähintäänkin outoon valoon. HÄVETKÄÄ PRKLEET!!!
tossa vielä lokaa ole heitetty, paitsi piiloporvari joka haukkuu ihmisiä prkleiksi.
Ennemmin rivien välistä paistaa pelko jonkun taparikollisen takia. Itsekin asun alueella ( ei Hämeenkyrö ) missä paikallinen tikunraapija on varmaan pian vapaalla jalalla. Olkoon vaan tuomionsa kärsinyt mutta ei se muiden asukkaiden vika ole jos on itsellensä pyromaanin statuksen hankkinut.
No eipä olis sulekkaan pahitteeksi, jos pysyisit tosiasioissa. Höynästi puolustelet joidenkin typerää käytöstä, maalailet uhkakuvia josta kusta, "oman paikakuntas tikunraapijasta". Sun juttuja lukiessa ei tarvitse lukea rivienväliä, kun huomaa, millainen seinillehyppijä olet.
Ollaanpa sitä nyt herkkänä palautteesta. Omien puheittes mukaan muuten syyllistyt, ilmeisesti hyvinkin tuntemasi, rikoslain mukaan vakavaan herjaamisrikokseen.
Mielipiteesi voit pitää mutta enpä tunnustaudu seinillehyppijäksi. Enkä maalaile uhkakuvia. Sitä se olisi jos mainitsisin paikkakunnan.
Mutta kieltämättä tuntisin oloni mukavammaksi jos tuhopolttajien saattaminen
edesvastuuseen tapahtuisi ennen henkilövahinkoja.
eikö ne saa sitä akkaa tunnustaan
Olipa huono huomio sinulta;" Jos sais tuhopolttajat edesvastuuseen, ennen henkilövahinkoja".
Lässyn-lässyn kommenttisi kertoo juuri sen virhe-asenteen jolla yritetään ratkoa asioita.
Kun tiedän, että näitä sivuja lukevat myös ajattelevat ihmiset, lienee paikallaan, etten jatka aiheesta tämän enempää.
Toivotan sinulle voimia kehitellä kykyäsi tunnistaa etukäteen sellaiset joiden mahdollisesti epäilet syllistyvän moisiin rikoksiin, ja kertoa se viranomaisille( ynnä omalle lääkärillesi)
En jatka tästä aiheesta, tällä nimimerkillä, Saat mieluusti "viimeisen sanan".VDÄ KTEES.
" Vedä kätees " on kaikkien aikojen paras lopetus nk. keskustelulle. Siihen kulminoituu ajattelevan ihmisen ikiaikainen viisaus ja verbaliikka. Viimeistä sanaa saat itse esitellä muulla nimimerkillä.
Mitäs virhe-asennetta siinä on kun haluaa tuhopolttajat pois ennen henkilövahinkoja ? Siitä on lässyn -lässyn kaukana kun joku saa odottaa ihonsiirtoja vuosikausia.
HEH, HEH, ,,,,,,,,,,,,,))
Syytön kunnes syylliseksi todetaan, kylän tunnetuin alkoholinsuurkuluttaja
kyllä, selvinpäin ihan samanlainen kuin tekin!
Piiloporvari tuntee olevansa yhteisön suojelia.... Hyvä niin,juuri tuollaisia paskantärkeitä ihmisiä h:kyrö tarvitsee!! Kaikki venkulat tänne vain!!!!!!!!!
Alat olla jo epätoivoinen, nimim. byro ben? Heh, heh.