Sikaritalon keskustelu?

Onko sikaritalon keskustelupalsta suljettu vai onko vika vain minun koneessani? Lukee vain, että account suspended... Käykäähän joku tarkistamassa
2530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ollu jo päivällä kumossa koko roska, roskapostaajathan tuolla on ollu riesana aika-ajoin olisko niillä jotain osuutta, piru tietää.

Tämä verkkotunnus on suljettu - This Account Has Been Suspended

Syitä verkkotunnuksen ja palvelun mahdolliseen sulkemiseen ovat
- Ilmoitettu hyökkäys/huijaus sivusto ( verkkosivujen haavoittuvuus )
- Verkkotunnuksen tai/ palvelun voimassaolon päättyminen

Äänestä

parasta mitä saa sikaritalolta on NENÄNUUSKA

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sffder kirjoitti:

Onko sikaritalon keskustelupalsta suljettu vai onko vika vain minun koneessani? Lukee vain, että account suspended... Käykäähän joku tarkistamassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu