Kokoomuksen kansanedustaja Eero Lehti ruotii ankaralla kädellä pääministeri Kataista ja valtionvaranministeri Urpilaista sanoen Kataisen ja Urpilaisen puhuvan lööperiä.
- Ei Suomi mitään takuita saanut, toteaa Lehti.
Siis kansaa vedettiin nenästä.
- Ei Suomi mitään takuita saanut, toteaa Lehti.
Siis kansaa vedettiin nenästä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Suuri valiokunta hymisteli ja niin pääsivät Jyrki ja Jutta kuin koira veräjästä.
-Valiokunta ei uskaltanut tehdä päätöstä jolla Jyrkin ja Jutan selostus olisi hylätty, sanoo kokoomuksen Eero Lehti.
- Se olisi ollut epäluottamuslause hallitukselle.
Kepu ja Persut haukkuivat Jyrkin ja Jutan pystyyn.
Lehti on tunnettu vaikuttaja.
Tulipa oikein kunnolla luinta tupaan.
Kataista ja Urpilaista vietiin kun pässiä narusta.Ei eu:ssa suomalaisilla ole päätösvaltaa.Lipponenkin aikanaan uhos, että kyllä minä siellä sanon ja meitä kuullaan.No,tähän se jäikin, kyllä Paavoa kuunneltiin, mutta ei Paavon pyyntöihin suostuttu.Suomi on ja tulee olemaan netto maksaja eu:ssa.
maa menee konkurssiin kataisen ja urpilaisen osaamattomuuteen.
Enpä ole seurannut politiikkaa vuosikymmeniin, mutta tuskinpa politiikka nyt on tänäkään aikana muuttunut niin, että mielipidepalstojen älämölöön takia uusintaäänestyksiin ryhdytään.
Nii männöö ja sassii!
onko sinulla rahaa jaqkaa muillekin,
kerro niin lähetämme poikiewn kanssa tilinumeron
tai käymme noutamassa,
mutta jos puhelit vauin ajankuluksi lopeta älämölösi,
sillä mitäs tyhjätaskuna kantsii mölistä