Ulalla...

J44

Yksinkertainen kysymys. Tiedän että kihlattuni on viettänyt paljon aikaa ja tekstaillut erittäin paljon miespuolisen työkaverinsa. Viestien sisällön sain tietooni kun kävin läpi toisen puhelinta (en todellakaan ole ylpeä siitä). Työkaveri on täysin ihastunut kumppaniini ja tekstiviesteissä tulee erittäin hyvin selville yhteydenpidon todellinen tarkoitus. Pitäisikö minun vain kertoa kumppanilleni että tiedän kaiken tästä yhteydenpidosta vai pitääkö minun vain yrittää luottaa kumppaniini. Hän kuitenkin kertoo kuinka olen hänelle juuri se oikea eikä parempaa voi olla hänelle.

2

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TP

      Yksinkertainen kysymys? Miettisin asiaa siltä kannalta, että mitä sinä haluat.
      Onko sinusta ok, että kumppanisi kirjoittelee jatkossakin tämän miehen kanssa? Jos ei niin sitten ota asia puheeksi ja sano, että satuit lukemaan hänen ja miehen tekstiviestin ja kysy ihan suoraan, että mitä kihlattusi on tulevaisuudelta ajatellut (jatkaa sinun vai tämän uuden miehen kanssa).
      Jos taas asia ei sinua haittaa niin anna olla ja odota, että kihlattusi tekee oman päätöksensä. Voi olla, että suhde jää vain tekstiviesti asteelle tai sitten ei...

    • MAN with out hat :)

      . Hän kuitenkin kertoo kuinka olen hänelle juuri se oikea eikä parempaa voi olla hänelle.

      Tuo lause on vain sanoja, ennen kuin teot tukevat noita sanoja.
      Kerro kihlatullesi miltä sinusta tuntuu hänen toimintansa, ja ettei se ole teidän tilanteessanne oikein korrektia ja sopivaa käytöstä.
      Ja voithan aina ottaa yhteyttä hänen työkaveriinsa, ja tarkentaa asioita (mm että hän on kihloissa kanssasi ja mitä hän on sinulle sanonut).
      Tärkeää on se, että annat kihlatullesi singaalin ettet välttämättä hyväsy hänen toimintaansa ja haluat sen loppuvan.
      Älä jää pyörittelemään asioita päässäsi, vaan toimi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      183
      2234
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      171
      1965
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      45
      1904
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      128
      1614
    5. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      64
      1469
    6. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      189
      1460
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      77
      1211
    8. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      31
      1064
    9. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      71
      1053
    10. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      72
      1021
    Aihe