ja kannatus laskee taas, Jungnerin möläytykset osasyynä mutta myös Urpilaisen osaamattomuus tehtävässään.
Luulisi kotimaisten demujen olevan huolissaan oman puolueensa kannatuksesta,mutta ilmeisesti heitä kiinnostaakin demujen kannatus Norjassa...hähähhhähääähhhähäääääää
Luulisi kotimaisten demujen olevan huolissaan oman puolueensa kannatuksesta,mutta ilmeisesti heitä kiinnostaakin demujen kannatus Norjassa...hähähhhähääähhhähäääääää
Vastaukset 9
Vanhimmat
Behring Breivikin manifestissa piilee ehkä salaisia koodeja
6.8.2011 1:04 | Päivitetty: 6.8.2011 7:13 | Kommentit
A A STT–NTB–TT
Oslo. Norjan joukkosurmaaja Anders Behring Breivik on saattanut piilottaa manifestiinsa salaisia koodeja. Vapaaehtoiset tietokoneasiantuntijat ovat löytäneet manifestista 46 kohtaa, jotka saattavat olla GPS-koordinaatteja useisiin eurooppalaisiin suurkaupunkeihin. Asiantuntijat ovat pyrkineet murtamaan koodeja.
"Uteliaisuudesta kokeilin yhtä koodeista, jolloin päädyin rautatieasemalle Lontooseen", sanoi yksi vapaaehtoisista Rolf Fröysa Norjan TV2:ssa.
Tietokoneasiantuntijat ovat luovuttaneet aineistot poliisille. Poliisi käy läpi aineiston.
Poliisi on myös jälleen kuulustellut Behring Breivikiä. Norjalainen VG-lehden mukaan Behring Breivik on kertonut kuulusteluissa aikoneensa lähteä Utöyalta varastetulla lentokoneella. Hänen suunnitteli varastavansa koneen Oslon läheltä Gardemoenin lentokentältä.
No ketäs tämä kiinnostaa - vasemmistolaista sekopäätä,ei muita.
ovatko siis sinusta poliisit vasemmistolaisia sekopäitä koska juttu kiinnostaa heitä?
Te vasemmistolaiset olette aina sekopäitä - varsinkin stadissa.
niin ja sitten voisit kertoa kuka perSSuista olisi mahdollisesti kyvykäs valtionvarainministeriksi? ja mitä keinoja hänellä oli käytössä jotta suomen talous, joka on erittäin riippuvainen maailmantalousesta saataisiin oikenemaan? miten tämä perSSuvaltionvarainministeri siis korjaisi koko maailmantalouden?
Mutta kuinkas kyvykäs tämä Urpilainen sun mielestä on ...... onhan se blondi vitsi! Italiaa myöten nauretaan Jutan Kreikka takuille!!
Ei ole varmaan kolmea päivää kauempaa kun täällä asiasta kirjoitettiin ja sinulle vastattiin. Älä tule joka päivä kysymään samoja asioita, vai oletko dementikko?
Kirjoitit kerran, että löytää kun hakee. Mene nyt ja hae ne kirjoitukset.
tarkoitus olisi että nämä ehdotukset olisivat edes jossain määrin järjellisiä. ei mitään lasten heikkalaatikkokamaa tyyliin "myydään eskmoille haulikkoja jotta ne voivat ampua niillä kirahveja ja toisiaan". siis saisiko sellaisen edes jossain määrin järkevän ehdotuksen...
Sinulle vastattiin jo! Nationalistista...merkantilistista talousoppia sovellettuna nykyaikaan. Siellä ne on, mene hakemaan. Etsijä löytää! Eivät ole kaukana!