Uudet vaalit

Uudet vaalit
Nykyiset eivät selvästikkään osaa hommiansa.

Jatkuvaa pelkkää kriisiä.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kepun ei nyt kannata toivoa uusia vaaleja. Edustajathan vähenisivät olemattomiin.

Äänestä

Syssymmällä varmaan asia ajankohtainen.

uudet vaalit näyttää mitä tuleman pitää.

Vasemmiston kannatus laskusuhdanteessa>
v 2003 oli vielä yli 40 %
v 2007 31 %
v 2011 27,2 %

Silti vielä presidentti ja ulkoministeri ym vasemmsitolla.

Voihan Arhinmäen punaisten lipposten..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kulman takana kirjoitti:

Uudet vaalit
Nykyiset eivät selvästikkään osaa hommiansa.

Jatkuvaa pelkkää kriisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu