Heikki Hankilalla ei ole oikeutta olla Pyhäjärven Kaupunginvaltuuston jäsen, sanoo Hyvinkään Maistraatti.
Ajankohta 1.2.2010 lukien, koska peheolosuhteet ym. ovat muuttuneet.
Tätä kaikki noudattakoot, koska tämä tehty päätös tulee voimaan HETI
Katselkaa Kalevan uutisia!!! Akimo:!!!
Ajankohta 1.2.2010 lukien, koska peheolosuhteet ym. ovat muuttuneet.
Tätä kaikki noudattakoot, koska tämä tehty päätös tulee voimaan HETI
Katselkaa Kalevan uutisia!!! Akimo:!!!
Vastaukset 3
Vanhimmat
no problem. Hae heikki hallinto-oikeudelta toimeenpanokieltoa asiassa, silloin ei valtuusto voi erottaa ja saat "peliaikaa" noin 1 vuoden lisää!
Koiralta ennen kusiloppuu kun meiltä konstit!
minkä tähen hankila on ylleensäkään pyhäjärvellä ollut ehokkaana,sitä en ymmärrä.tavallisestihan halutaan hoitaa oman paikkakunnan yhteisiä asioita,mutta tässä on jottain ainakin mulle käsittämätöntä.jos mulla olis kesäpaikka vaikka espoossa,ninn en minä sen seuvun ehokkaaksi yrittäis.kertokaa mulle,mikä tämän homman takana on!!!!!
Ei oo muuta selitystä kuin että on poliittista pyrkyä ja Järvenpäässä ei keskustan listalta kovin helposti pääse läpi. Voi ura tyssätä politiikassa. Tämä voisi olla motiivi.