ystäväni väittää saaneensa luottotiedottomana halens- lainan... en oikein jaksa uskoa. onko kellään kokemuksia?
eikö siellä pidä olla asiakkaanaki jonku aikaa tai jos on niin paremmin myöntävät lainaa?
eikö siellä pidä olla asiakkaanaki jonku aikaa tai jos on niin paremmin myöntävät lainaa?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olisikohan käynyt toisinpäin? Siis saanut Halensilta lainan ja sen takia joutunut luottotiedottomaksi. Kuulostaa paljon uskottavammalta.
Svealta on mahdollisuus saada Privat laina vaikka olisi luottotiedot menneet. Saa olla maksimissaan kaksi merkintää ja molemmat pitää olla kirjattu maksetuiksi vähintään vuotta ennen lainan hakua. Tiedän ettei kyse ollut nyt Sveasta mutta pointtini vain että luottotiedottomanakin voi saada kulutusluoton ilman vakuuksia.
Ei lainaa välttämättä tarvitse hakea omalla nimellä.
(ring any bells)
hä? no hetullahan ne luottotiedot tarkistetaan (jos tarkistavat edes, koska se maksaa). Lisäksi petoshan tuossa on kyseessä jos laina jää maksamatta (jos jää)