Kun Windows työpöytä avautuu, niin samalla pompsahtaa yksi toinen ohjelma käyntiin, ja sen ikkuna tulee ruudulle. Ei ole haittaohjelma.
Mistä saisin säädettyä, että mitä ohjelmia käynnistetään Winkkarin kännistyessä? En haluaisi, että tämä kyseinen ohjelma aina automaattisesti käynnistyy, kun avaan koneen.
Kiitos avusta.
Windowsin alussa käynnistyvät ohjelmat, miten ne saa pois?
Janne____________:::
1
396
Vastaukset
- Kauko Säädin
Mikä käyttöjärjestelmä?
XP:ssä tuon tuikisalaisen ohjelman käynnistyssäätö saattaa löytyä
Käynnistä->Suorita. Kirjoita kenttään "msconfig" ilman sitaatteja->Ok. Käynnistys-välilehdellä löytänet tuon.
Seiskan polkua en tiedä.
Onkohan kone mahdollisesti Acer? Siinä olen jossain malleissa nähnyt "ponnahdusikkunan" näyttöä peittämään ja kertomaan, että -herranjumala - Acerin omat vehkeet ovat käynnistyneet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562677
- 1991957
- 711706
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91421- 751098
- 811040
- 951019
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.261004Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191954