Ennen aikaan työttömyysalueelta lähdettiin pois

Nyt sinne tuodaan uusia työttömiä. Suomessa on kaikkien aikojen typerin hallitus ollut jo monta vuotta.Keskinkertaisuuksia koko porukka.
478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tämä nykyinen hallitus on vasta muutaman kuukauden ikäinen, joten se ei ole vielä kovin montaa työtöntä tuonut Lieksaan.
Useimmiten ne työttömäksi jääneet siirtyvät takaisin kotiseuduilleen, koska eivät pärjää ISOSSA maailmassa.
Lieksassa niitä on tosi paljon.
Ihminen on yleensä vastuussa tekemisistään, eikä hallituksilla ole siinä paljonkaan tekemistä.
Jos on laiska, juoppo, tyhmä tms. niin se on sitten vaan tyytyminen osaansa.

Äänestä

Lainaan= " Jos on laiska, juoppo, tyhmä tms. niin se on sitten vaan tyytyminen osaansa. " Onko tuo hyysärien ajatusmalli , sekä sinun.. Millähän optiolla sinäkin olet työpaikkasi saanut..? Epäilyttää että kaikki työttömät ovat paljon viisaampia kuin sinä.. Sitä paitsi aloittaja on oikeassa, tänne tuodaan suuri määrä lisää työttömiä..! Onko nekin "...."...? No on ne
Mikä on iso maailma..? Hah..Hah.. Ei se Helsingin ympäristö, sen urbaanimalta näytä.;-) ps. ollaanko ylpeitä kun asutaan stadissa.;-)

Äänestä

Sataa. Saatanan hallitus.

Äänestä
  • Kyllä kai Suomessakin olisi aika päästä siihen että, vääriä päätöksiä tehneet joutuisi vastuuseen.? Se olisi länsimaista demokratiaa, eikä suomalaista korruptiomallia jota ei tunneta muualla maailmassa. Koska muualla keskenään sopiminen salaisesti on laitonta ja se tuottaa kakkua sopijoille...;-)
    Ei me muuten saada mitään rotia tähän menoon, on se ihme jos muualla maailmassa politiikko töppäilee, niin se eroo virastaan..! Huomioikaa se suomalaiset, täällä töpännyt jatkaa kuin mitään ei olisi tapahtunutkaan.! Siinä syy myös laiskaan äänestämiseen. Italian Beruscolni on ottanut mallia suomen käytännöitä, mutta hänetkin taitaa demokratia kukistaa. Ainut joka jää jäljelle on Suomi..!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


junan viemä kirjoitti:

Nyt sinne tuodaan uusia työttömiä. Suomessa on kaikkien aikojen typerin hallitus ollut jo monta vuotta.Keskinkertaisuuksia koko porukka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu